Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Styl industrialny od niedawna jest bardzo popularny w Polsce. Coraz większa liczba deweloperów decyduje się na stawianie budynków określanych jako softlofty. Są to budowle nawiązujące stylem i wyglądem do starych fabryk. Nie trzeba jednak mieszkać w softlofcie, żeby móc zaaranżować swoje wnętrza w stylu industrialnym. Wystarczą bowiem odpowiednie meble. Jakie wybrać?

Meble industrialne – czym się cechują?

mebe industrialneMeble industrialne przyjmują zwykle bardzo surowe formy. Ich cechą jest odkrywanie tego, co w innym przypadku byłoby zakryte. Warto więc poszukiwać takich mebli, które wyglądają na nieco zniszczone. Mogą to być na przykład metalowe półki na książki. Warto zwrócić uwagę także na stoliki kawowe, których blat nawiązuje wyglądem do betonu. To także materiał często wykorzystywany w industrialnych wnętrzach. Nie należy zupełnie uciekać od natury. Loftowe wnętrza są przepełnione prawdziwym drewnem. Doskonale komponuje się ono z nieco fabryczną kolorystyką. Warto stawiać także na szkło. Może pojawiać się nie tylko jak element mebli, ale także oświetlenia.

Trendy aranżacyjne a meble industrialne

Bez wątpienia można zauważyć, jak popularne stały się meble industrialne do wnętrza w stylu loft. Na rynku pojawia się coraz więcej mebli w odcieniach czerni, bieli, szarości oraz miedzi. To pozwala łatwo skomponować wyposażenie odpowiednie do mieszkania w stylu loft. Należy jednak pamiętać, że do mebli industrialnych warto dobrać dodatki w tym samym stylu. Idealnym uzupełnieniem loftowych wnętrz będzie oświetlenie eksponujące żarówkę oraz kabel, a także bardzo minimalistyczne w formie dodatki takie, jak obraz w ramie miedzianej bądź wazon.

Industrialne meble trendem 2018 roku – to fakt. Warto korzystać z tego, co przynosi moda i przenosić ją do swojego życia. W tym przypadku jest to niezwykle proste i płyną z tego same korzyści.