Polska porcelana Lubiana Daisy – nowoczesny design i wysoka jakość

Na całym świecie porcelana z polskich fabryk cieszy się dużą popularnością ze względu nie tylko na różnorodny wybór produktów, ale przede wszystkim na wysoką jakość, piękno i elegancję. Długa tradycja produkcji porcelany sprawia, że zastawy stołowe czy kawowe pochodzące z Polski można znaleźć na całym globie. Warto zwrócić uwagę na kolekcję porcelany Lubiana Daisy, która charakteryzuje się zmysłowością i kunsztem wykonania.

Kolekcja porcelany Lubiana Daisy – aksamitna w dotyku

Lubiana Daisy

W Polsce działa fabryka porcelany Lubiana, która produkuje gotowe komplety porcelany oraz pojedyncze produkty. Charakteryzują się one elegancją, wysoką jakością wykonania oraz przede wszystkim wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Polska porcelana to szlachetność, którą doceniają restauratorzy, hotelarze i prywatne osoby z całego świata. Fabryka produkuje porcelanę z najlepszego gatunku surowców, która jest wypalana w piecach o temperaturze dochodzącej nawet do 1460 stopni. Wybory zachwycają niezwykłym wyglądem, aksamitnością w dotyku i pięknym odcieniem, który z biegiem czasu nie matowieje.

Z czego produkuje się porcelanę?

Kolekcja porcelany Lubiana Daisy z bokono.pl jest wyprodukowana z trzech składników. Pierwszy z nich to glinka kaolinowa, w której składzie znajduje się kwarc i mika. Drugim surowcem jest skaleń. Jest to minerał znajdujący się w skorupie ziemskiej. Charakteryzuje się czystą białą barwą, choć czasami przybiera również niebieski lub czerwony odcień. Bezbarwny i czysty kwarc jest trzecim ostatnim składnikiem, który przez wiele osób nazywany jest kryształem górskim. Jest spotykany w różnych odcieniach, począwszy od przeźroczystej barwy, a skończywszy na czerni. Z tych trzech surowców w różnych proporcjach produkuje się najlepsze wyroby porcelanowe cenione nie tylko w Polsce, ale i na świecie.