Przewodnik po wyborze najlepszego noża szefa kuchni

Szefowie kuchni i autorzy książek kucharskich często wychwalają zalety dobrego noża szefa kuchni, twierdząc, że zrewolucjonizuje on Twoje gotowanie. Albo przynajmniej sprawi, że będzie ono o wiele łatwiejsze. To wszystko jest dobre i dobre, ale który z nich powinieneś dostać? Istnieje tak wiele opcji: Który styl ostrza jest najlepszy? Czy stal węglowa jest lepsza niż stal nierdzewna?

(więcej…)

Jak wybrać filiżanki do kawy i herbaty?

Kawa i herbata to jedne z ulubionych napojów każdego Polaka. Sięgamy po nie każdego dnia, często od razu po wstaniu z łóżka. Aromatyczny napar będzie smakował doskonale w pięknej filiżance. Warto mieć w domu kilka sztuk lub całe komplety filiżanek, które pozwolą przyjmować gości. Co ciekawe, takie filiżanki są unikalnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

(więcej…)

Nowoczesne piece wykorzystywane w piekarnictwie i gastronomii

Piec stanowi istotny element wyposażenia każdej piekarni i lokalu gastronomicznego. To w nim przygotowywane są produkty żywnościowe, które kupują klienci. Dawniej stosowano głównie piece opalane węglem i drewnem. Obecnie coraz powszechniejsze jest wykorzystanie wydajniejszych i nowocześniejszych konstrukcji. (więcej…)