Jak wybrać filiżanki do kawy i herbaty?

Kawa i herbata to jedne z ulubionych napojów każdego Polaka. Sięgamy po nie każdego dnia, często od razu po wstaniu z łóżka. Aromatyczny napar będzie smakował doskonale w pięknej filiżance. Warto mieć w domu kilka sztuk lub całe komplety filiżanek, które pozwolą przyjmować gości. Co ciekawe, takie filiżanki są unikalnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

(więcej…)

Nowoczesne piece wykorzystywane w piekarnictwie i gastronomii

Piec stanowi istotny element wyposażenia każdej piekarni i lokalu gastronomicznego. To w nim przygotowywane są produkty żywnościowe, które kupują klienci. Dawniej stosowano głównie piece opalane węglem i drewnem. Obecnie coraz powszechniejsze jest wykorzystanie wydajniejszych i nowocześniejszych konstrukcji. (więcej…)

Elegancki zaprzacz do kawy do Twojej kuchni

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez jej aromatu i smaku. Pobudza, daje energię do działania. Świetnie sprawdza się także w trakcie towarzyskich spotkań, jako iż doskonale łączy się ze słodkimi deserami. Dlatego trudno sobie wyobrazić, iż mogłoby jej zabraknąć w biurze, czy domowej kuchni. Dla wielu osób parzenie kawy to rytuał. Idealnie proporcje zmielonych ziaren, wody, ewentualnie z dodatkiem cukru i mleka. Nic dziwnego, że można znaleźć wiele urządzeń do parzenia kawy, które potrafią wydobyć z niej to, co najlepsze. Dlatego tak popularne są zaparzacze do kawy.

(więcej…)

Garnek do gotowania na parze, czyli jak jeść zdrowo na co dzień?

Zdrowe odżywianie się dotyczy nie tylko osób, które chciałyby pozbyć się nadmiernych kilogramów, ale każdego, kto chce o siebie zadbać. Warto zacząć przede wszystkim od przeglądu swojego menu oraz sposobu, w jaki przygotowywane są potrawy. Pyszne dania można przyrządzić z dobrej jakości garnkami do gotowania na parze.

(więcej…)

Jaki kolor mebli kuchennych wybrać?

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Często to tutaj rozpoczyna się poranki od kubka gorącej kawy lub herbaty. Ale tutaj również przygotowuje się przede wszystkim posiłki. Również przyjmuje dobrych znajomych, bo zawsze jakoś tak milej porozmawiać właśnie w kuchni. W szczególności, jeśli odznacza się elegancją i funkcjonalnością. Obok sprzętów AGD, bez wątpienia najważniejszym elementem wystroju są meble kuchenne wraz z blatem roboczym.

(więcej…)