Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

kuchenne mebleStyl skandynawski wyróżnia się prostotą, przejrzystością formy oraz wygodą. Dlatego nie ma nic w tym dziwnego, że od wielu lat jest w Polsce bardzo popularny. Wykorzystuje się go podczas urządzenie np. kuchni. W końcu w tym pomieszczeniu funkcjonalność jest najważniejsza.

Trendy w urządzaniu kuchni

Okazuje się, że styl skandynawski ma swoje początki w latach 30. XX wieku. Wówczas w Sztokholmie miała miejsce wystawa poświęcona skandynawskiemu wzornictwu użytkowemu. To od tego momentu rozpoczęła się popularność skandynawskiego stylu. Królował on m.in. w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy w krajach Europy Północnej większość sprzętów domowych było wykonywanych z drewna. Poza tym projektanci stawiali na kolor biały, aby rozświetlić ciemne wnętrza. Co ciekawe, skandynawski styl nie jest jednak taki sam we wszystkich krajach Europy Północnej chociaż ma kilka cech wspólnych takich jak komfort i naturalność. W Danii stawia się przede wszystkim na biel, ale już w Finlandii pojawiają się połączenia czerni i bieli. Szwedzi od lat lansują z kolei prostotę form.

Meble skandynawskie do nowoczesnej kuchni

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim musi być jasna oraz dobrze oświetlona, najlepiej światłem naturalnym. Idealnie jeśli posiada duże i niezasłonięte okna oraz białe ściany. To najlepszy sposób na optyczne jej powiększenie. Styl skandynawski cechuje się praktycznością i funkcjonalnością. Wnętrza urządzone w ten sposób mają być więc praktyczne i pozwalać na wykonywanie określonych czynności. Tak samo jest w przypadku kuchni, która musi być zaprojektowana dla wygody jej użytkowników. Meble skandynawskie Dutchhouse powinny być więc ergonomiczne, ale jednocześnie estetyczne. Dobrze jeśli są to funkcjonalne i potrafiące wiele pomieścić szafki i kredensy. To w zasadzie kwintesencja stylu skandynawskiego z prawdziwego zdarzenia,.