Elegancka i funkcjonalna umywalka

Wystrój łazienki dla wielu osób jest bardzo istotny. Dbałość o szczegóły aranżacji jej wnętrza sprzyja stworzeniu niepowtarzalnego klimatu. Wartym uwagi szczegółem jest odpowiednia umywalka. Producenci starają się zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, dlatego wręcz prześcigają się w projektowaniu wyszukanych modeli umywalek. Niedawno do sprzedaży weszły niezwykle estetyczne oraz funkcjonalne umywalki nablatowe.

nowoczesne umywalki nablatowe

Zalety misy montowanej na blacie łazienkowym

Umywalka nablatowa prostokątna szybko zyskała popularność. Głównie dzięki niezwykle efektownemu wyglądowi decyduje się na nią mnóstwo osób. Po jej montażu na łazienkowych blatach nadal pozostaje sporo miejsca, więc nadaje się zarówno do niewielkich łazienek, jak i do tych o dużej powierzchni. Co więcej, o wiele łatwej ją wyczyścić niż inne modele, jak również łatwiej utrzymać porządek wokół niej.

Szeroki wybór modeli

Wśród ofert producentów można znaleźć całe mnóstwo kolorów i kształtów umywalek nablatowych. Najbardziej uniwersalne są owalne lub prostokątne (rzadziej kwadratowe) modele klasyczne, ponieważ doskonale wpisują się w niemal każdy styl – od nowoczesnego, po rustykalny. Częstym wyborem klientów są także misy upodobnione do wyrobów charakterystycznych dla czasów starożytnych lub gotyku. W sprzedaży znajdują się również nietuzinkowe modele o wyszukanych, a czasem wręcz ekstrawaganckich kształtach – na przykład morskiej muszli, liścia lub kiści winogronu. Klienci mają szeroki wybór także w kwestii materiałów, z jakich wykonuje się umywalki; najczęściej jest to ceramika, kamień lub szkło.

Jakość misy umywalkowej

Na rynku dostępnych jest mnóstwo umywalek, które kuszą wyjątkowo niską ceną. Jednak nie zawsze warto oszczędzać w ten sposób. Niejednokrotnie okazują się one nietrwałe, szybko ulegają zniszczeniu, pękają, a na ich na ich powierzchniach powstają nieestetyczne odpryski. Zdecydowanie lepiej zainwestować w dobrej jakości umywalkę – wówczas będzie ona służyć przez długie lata i nie starci przy tym swoich walorów estetycznych.