Na co zwracać uwagę kupując lustro łazienkowe?

Wyposażanie nowej łazienki to wielkie przedsięwzięcie dla każdego inwestora. Wymaga to nie tylko dużych nakładów finansowych, lecz przede wszystkim podjęcia wielu trudnych decyzji. Przykładowo dużej analizy wymaga zdecydowanie się na wannę lub prysznic czy też umywalkę nablatową, lub podblatową. Co ciekawe, nawet zakup tak z pozoru prostego elementu, jak lustro powinno być gruntownie przemyślane.

Jaka powinna być wielkość lustra?

okrągłe lustro do łazienki

Od czego powinno się więc zacząć wybieranie odpowiedniego lustra do swojej łazienki? Przede wszystkim określić się powinno to, jaki ma być jego rozmiar. Wybranie modelu za małego spowoduje, że wyglądać będzie w łazience bardzo nieestetycznie i może być bardzo niewygodne podczas wykonywania przy nim pielęgnacji twarzy. Jeśli natomiast kupi się model za duży, po prostu może on nie wejść do łazienki i nie da się z tego powodu zamontować go na ścianie. Warto więc przed udaniem się do sklepu wykonać wszystkie potrzebne pomiary.

Jaki powinien być kształt lustra?

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać podczas kupowania lustra, jest określenie jego kształtu. Rzecz jasna najczęściej klienci decydują się na lustra prostokątne, lecz coraz większa grupa inwestorów dostrzega zalety modeli owalnych.
Czym charakteryzuje się lustro łazienkowe okrągłe? Przede wszystkim niebanalnym, bardzo atrakcyjnym wizualnie wyglądem. Takie lustro udowadnia, że nie musi być tylko praktycznym elementem wyposażenia łazienki, lecz może być także jej ciekawą dekoracją. Co więcej, olbrzymią zaletą takiego modelu lustra jest również to, że bardzo łatwo i szybko się je montuje, więc nie straci się na tę czynność czasu i pieniędzy.

Gdzie najlepiej powiesić lustro?

Jeśli już będzie się miało swoje lustro, na koniec warto się zastanowić nad tym, gdzie powinno się je powiesić. Jak się bowiem okazuje, dla wielu osób nie jest to tak oczywista sprawa, jak może się wydawać. Lustro oczywiście najlepiej wieszać tam, gdzie najczęściej pielęgnuje się twarz, czyli nad umywalką. To tam ją myjemy, tam nakładamy makijaż lub odżywkę czy też po prostu ją golimy.wykorzystany:Wykorzystany