Jak wybrać umywalkę?

Umywalka jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki. Modele dostępne na rynku różnią się od siebie między innymi materiałem wykonania, kształtem czy sposobem montażu. Jak wybrać najlepszą umywalkę do swojej łazienki?

Materiał

Dobrze jest wybrać taki materiał wykonania umywalki, który jest wygodny w myciu, a także pasuje do wystroju wnętrza. Do nowoczesnych łazienek, w których wykorzystuje się ekologiczne rozwiązania, będzie pasował model wykonany z drewna. Miłośnicy stylu retro mogą zdecydować się na umywalkę z mosiądzu. Ciekawym wyborem są także produkty z różnokolorowego szkła.

Spodobają się kreatywnym osobom, które stawiają na fantazyjny wystrój wnętrza. Zwolennicy eleganckiego stylu mogą postawić na modele z granitu lub marmuru. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest oczywiście łatwa w czyszczeniu ceramika.

Rodzaje umywalek

Umywalki nablatowe cechują się łatwym montażem, znajdują się na blacie lub szafce podumywalkowej. Najczęściej mają one okrągły kształt. Dość trudno jednak utrzymać je w czystości. Umywalki wpuszczane w blat to klasyczna i elegancka opcja. Sprawdzą się niemal w każdej łazience, łatwo je umyć.

Montuje się je na blacie lub szafce podumywalkowej. Umywalki meblowe są bardzo funkcjonalne, sprzedaje się je najczęściej z dopasowaną szafką. Są wygodne ze względu na dostępność szuflad, w których można przechowywać podręczne przedmioty. Można je łatwo wyczyścić ze względu na to, że misa nie wystaje ponad blatem, dzięki czemu brud nie zbiera się w trudno dostępnych miejscach.

Podsumowanie

Wybierając umywalkę do łazienki warto wziąć pod uwagę czynniki takie jak własny gust, dopasowanie produktu do wystroju oraz łatwość utrzymania w czystości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli różniących się od siebie materiałem wykonania, kształtem i sposobem montażu, dlatego każdy klient znajdzie coś dla siebie.