Jaki wybrać przycisk do spłuczek podtynkowych?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wybranie przycisku do spłuczek podtynkowych jest prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać naprawdę wysokiej jakości przycisk do spłuczki, który służyć będzie sprawnie przez wiele długich lat użytkowania.

O czym należy pamiętać?

Wybierając nowy przycisk do spłuczki warto zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność i dopasowanie techniczne, ale również na kolorystykę i mechanizm uruchamiania, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście poszukiwanie przycisku bezpośrednio z katalogu producenta danego stelaża podtynkowego. W ten prosty sposób będziemy mieć 100% pewność, że poszczególne elementy będą pasować do siebie. Konkurencyjne przyciski mogą niestety nie pasować do stelaży. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet u tego samego producenta przyciski mogą nie pasować do stelaża.

Funkcjonalność i design

Bardzo ważnym elementem jest również funkcjonalność oraz design. Przycisk do spłuczki może występować w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego też warto zadbać o to, aby wszystkie elementy w łazience pasowały do siebie kolorystycznie. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście tradycyjna biel i standardowy chrom. Zwrócić należy uwagę również na to z jakiego materiału wykonany jest przycisk do spłuczki. Najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście plastik, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Producenci mają w swojej ofercie również modele wykonane ze szkła, które prezentują się bardzo okazale. W publicznych łazienkach dużym zainteresowaniem cieszą się z kolei stalowe przyciski do spłuczki – www.ekspercilazienek.pl.