Kupujemy muszlę klozetową

nowoczesna muszla wc

Mogłoby się wydawać, że najprostszym zakupem elementów wyposażenia mieszkania będzie muszla wc. Pogląd ten zmienia się już podczas pierwszej wizyty w sklepie z artykułami instalacyjnymi. Bogaty asortyment może przyprawić o zawrót głowy. Na co zwrócić uwagę oglądając muszle klozetowe – www.ekspercilazienek.pl/miski-toalety-wc, by wybrać najlepszą dla siebie?

Muszle klozetowe są różnego typu

Problem z wyborem muszli klozetowej można zauważyć już przy pierwszej rozmowie z doradcą klienta. Wystarczy, ze zapyta on o typ muszli, jaką możemy zainstalować w naszej łazience. Na rynku spotkać można dwa typu muszli: z podejściem poziomym zwany warszawskim i poznański z podejściem pionowym.

Wisząca czy stojąca?

Jeśli w końcu uda się określić typ muszli, której instalacja nie sprawi nam problemu, czas podjąć decyzję: Chcemy model z miska stojącą, czy może wiszącą? Decydując się na wersję stojąca trzeba liczyć się z tym, że będzie ona wymagała nieco większego zaangażowania w zakresie dbałości o czystość i higienę. Chodzi tu o miejsce, w którym będzie ona stykała się z podłogą.

Opcja wisząca nie tylko eliminuje problem z miejscem, w którym będzie gromadził się brud, ale również ułatwi sprzątanie pomieszczenia z toaletą. Równa powierzchnia nie wymaga specjalnej uwagi przy myciu i odkurzaniu.

Wiszące muszle klozetowe nie do każdej łazienki

Decydując się na muszlę wiszącą trzeba pamiętać, by wraz z miską klozetową kupić stelaż, na którym zostanie ona umocowana. Wcześniej warto zainteresować się i sprawdzić, czy nasza łazienka spełnia warunki odpowiednie do zainstalowania takiego akcesorium. Ściana, na której planujemy umieścić muszlę powinna mieć mocna konstrukcję, która utrzyma obciążenie nie tylko samej miski, ale również siedzącej na niej osoby.

Czas na spłuczkę

Bez względu na to, jakie mocowanie muszli zastosujemy, potrzebna będzie spłuczka. Na rynku dostępne są modele, które można ukryć w ścianie wyprowadzając na zewnątrz jedynie przycisk uruchamiający zrzut wody. Producenci spłuczek pomyśleli o osobach dbających o środowisko i zasoby naturalne. W ofertach znajdą one modele z funkcją oszczędzania wody.