Jaki koc sprawdzi się najlepiej w chłodne dni?

Gdy za oknem temperatura spada poniżej zera, to wprost proporcjonalnie do jej spadku, spada także aktywność życiowa wielu osób. W jesienne i zimowe wieczory największą przyjemnością staje się odpoczynek w domowym zaciszu, najlepiej pod ciepłym kocem. Pojawia się jednak w tym miejscu pytanie o to, jaki koc wybrać, aby był ciepły i przyjemny w dotyku?

Koce wykonane z wełny

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będą koce wełniane. Wełna, jako materiał w stu procentach naturalny jest nie tylko przyjazny środowisku ale także bardzo higieniczny. Doskonale pochłania wilgoć i zapewnia komfort termiczny. Wełna jest także bardzo wytrzymała – koc wełniany przetrwa o wiele dłużej niż sztuczne koce.

Jaka wełna będzie najlepsza?

Najtańsze, a zarazem najbardziej popularne są koce wykonane z wełny owczej. Są one bardzo ciepłe, jednak niektóre, wrażliwe osoby mogą narzekać na gryzącą strukturę takiego koca. Specjalnie z myślą o nich jest inna propozycja, a mianowicie ciepłe koce wykonane z kaszmiru. Jakie zalety mają koce z wełny? Przede wszystkim są odporne na pominięcie, dzięki czemu nie trzeba ich stale prasować – będą wyglądały dobrze nawet przy częstym używaniu. Do wyboru są między innymi koce o gładkich brzegach, a także te zakończone frędzlami. Różnorodność koców wełnianych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie wyrób w stu procentach odpowiadający jego potrzebom. Bez wątpienia, koce wykonane z wełny to najlepszy wybór na długie jesienne wieczory – drzemka pod nim będzie dla wielu ulubioną popołudniową przyjemnością.