Jakie oświetlenie do sypialni wybrać?

Dobranie odpowiedniego oświetlenia do sypialni ma niebagatelne znaczenie i jest decyzją na lata. Dokładne rozmieszczenie punktów świetlnych warto zaplanować już na etapie projektowania pomieszczeń. Oświetlenie sypialni powinno stwarzać przytulną atmosferę a jednocześnie być praktyczne i ekonomiczne.

Lampy wiszące do sypialni

Głównym oświetleniem sypialni jest oświetlenie sufitowe. Decydując się na lampy sufitowe należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar pomieszczenia. Odpowiednio dobrana lampa pozwoli na zachowanie proporcji oraz nie przytłoczy pokoju. W takim przypadku światło jakie emituje lampa powinno być delikatne, ciepłej barwy oraz niezbyt ostre. Najbardziej popularne lampy do sypialni to:

– designerskie żyrandole,

– plafony,

– oprawki halogenowe i reflektory

– listwy sufitowe oraz taśmy LED.

Do sypialni w stylu glamour idealnie pasować będą żyrandole ozdobione kryształkami. W przypadku pomieszczeń nowoczesnych oraz minimalistycznych idealnym rozwiązaniem okażą się lampy w prostych formach w których dominującym materiałem jest metal oraz stal. Małe sypialnie najlepiej będą prezentowały się jeśli zamontowane zostaną w nich plafony. Doskonałym uzupełnieniem oświetlenia sufitowego będą taśmy led z możliwością sterowania odcieniem światła oraz jego intensywnością.

Jakie lampki nocne do sypialni?

Oświetlenie do sypialni od MacoDesign to także lampki nocne oraz lampy stojące. Ich podstawowym zadaniem jest oświetlenie określonej części pomieszczenia (podczas gdy druga osoba śpi) oraz stworzenie przytulnego i domowego nastroju. Co ważne, w lampach tego typu nie powinno używać się żarówek o jasnej białej barwie. W tym przypadku doskonale sprawdzą się ciepłe oraz lekko ciepłe odcienie światła. Większym odpowiednikiem lampek nocnych które umieszcza się po obu stronach łóżka są lampy stojące. Zyskują one dużą popularność z uwagi na fakt możliwości stresowania wysokością oraz obszarem oświetlenia.