Dlaczego warto kupić rozkładany stół?

rozkładany stół toreo

Stół to szczególny mebel w każdym domu. To nie tylko mebel przy którym podawane są posiłki. To przede wszystkim miejsce spotkań całej rodziny. To tu świętuje się urodziny, rocznice. To przy stole jest czas na rozmowy, dzielenie się swoimi sukcesami i porażkami, na śmiech i wspólną zabawę. To wokół stołu często toczy się życie całej rodziny. Dlatego tak ważne jest by zawsze przy stole było dość miejsca dla każdego. Ale czy tylko w niewielkim mieszkaniu sprawdzą się stoły rozkładane?

Zalety i wady stołów rozkładanych

Stoły rozkładane są niewątpliwie doskonałym wyborem do niewielkiego mieszkania. Na co dzień nie zajmują zbyt wiele miejsca, a w przypadku rodzinnej uroczystości, czy wizyty gości, w kilka chwil można je przekształcić w dużo większe. Ale to rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w małych pomieszczeniach, dzięki temu na co dzień można zachować większą ilość przestrzeni na inne aktywności także w dużych mieszkaniach.

Stosowane obecnie rozwiązania pozwalają na stworzenie stołów, które niemal nie różnią się od swoich klasycznych odpowiedników, są stabilne, a miejsca łączenia są niemal niewidoczne. Do tego mechanizmy rozkładania działają tak płynnie, że może obsłużyć je nawet dziecko. Takie stołu nie różnią się też od klasycznych odpowiedników pod względem ilości wad. Jedyną kwestią, która czasem niektórym przeszkadza to miejsce łączenia blatów, ale je zawsze można ukryć pod obrusem lub bieżnikiem.

rozkładany stół toreo
Rozkładany stół

Na co zwracać uwagę kupując stół

Niezależnie od tego czy stół jest rozkładany czy nie powinien być stabilny, trwały i bezpieczny. Za najlepsze uznaje się stoły z litego drewna, ale te z solidną okleiną też potrafią służyć wiele lat. Jeżeli stół ma pasować do wcześniej wybranych krzeseł konieczne trzeba sprawdzić, czy blat jest odpowiednio wysoki.