Rodzaje oświetlenia oraz ich wady i zalety

Główną przewagą opraw zwieszanych nad oprawami wpuszczanymi lub natynkowymi jest sam zwieszak. Oprawa zwieszana to linka lub przewód, na którym zawieszona jest oprawa, umożliwiająca zmianę wysokości. Dlaczego trzeba zmienić wysokość? Z wielu powodów. (więcej…)

Styl glamour w domu – czy się sprawdzi?

Odrobina elegancji w domu to coś, co z całą pewnością sprawi, że wnętrza zyskają odrobinę uroku. Dla wielu osób takie podejście do urządzania wnętrz oznacza jednak brak swobody i poczucie, że mieszkanie jest mało przyjazne. Świetnym rozwiązaniem jest styl glamour – jednocześnie elegancki i przystępny.

Styl glamour – co warto o nim wiedzieć?

Angielskie słowo glamour dość dobrze odzwierciedla to, czym jest ten styl w urządzaniu i projektowaniu wnętrz. Glamour to przede wszystkim urok i blask, ale również przepych i splendor. Nie należy go jednak mylić z przepychem w starym, barokowym wydaniu. Glamour jest jednocześnie stylem na wskroś nowoczesnym, w którym bardzo ceni się prostotę formy. W tym stylu często wybiera się duże, przestronne przestrzenie, które nie są wypełnione niepotrzebnymi ozdobami. Dekoracyjne elementy wyposażenia są oczywiście bardzo ważne, ale nie dominują one nad przestrzenią, dzięki czemu nie ma wrażenia przytłoczenia. Duży nacisk kładzie się tu również na praktyczność. Przedmioty w domu powinny przyciągać wzrok jakością wykonania, niebanalną estetyką, a czasem również po prostu przepychem. Nie można jednak zapominać o ich podstawowej funkcji. Dlatego też meble w tym stylu muszą być praktyczne i wygodne, a lustra i lampy glamour przede wszystkim być praktyczne i spełniać swoją funkcję.

Jak projektuje się wnętrza w stylu glamour?

W stylu glamour projektuje się przede wszystkim bardzo przyjemnie. Jest to świetny styl dla wszystkich tych, dla których najbardziej istotne jest poczucie estetyki i uzyskanie konkretnego wrażenia, przy jednoczesnym pamiętaniu o oszczędności formy. Wykorzystanie lamp glamour, mebli, luster i odpowiednio dobranych dekoracji jest raczej niewielkie. Każdy przedmiot musi być jednak jak prawdziwa perła, która przyciąga spojrzenia sama w sobie i nie potrzebuje wielkiej oprawy, by błyszczeć. Styl glamour cechuje przy tym eklektyzm. Oznacza to, że pełnymi garściami czerpie on z innych stylów, powszechnie uważanych za eleganckie. Dlatego jest to wprost świetny styl dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, jak chcą urządzić swoje mieszkanie.

Domowe dekoracje glamour

Ogromnie ważną rolę w mieszkaniach urządzonych w stylu glamour odgrywają odpowiednio dobrane dekoracje. Pozwalają one przełamać monotonię jednolicie pomalowanych ścian, czy dużych mebli i koncentrują spojrzenia osób, które korzystają z takiej przestrzeni. Tutaj również stosuje się zasadę oszczędności. Dekoracje glamour muszą być wyjątkowo zaprojektowane i wykonane z najlepszych materiałów, ale ich ilość nie może być zbyt wielka.

Stosowanie zaprawy murarskiej

Zaprawa murarska jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Jest to mieszanina cementu, wody oraz piasku lub żwiru. W sprzedaży dostępne są także gotowe zaprawy.

(więcej…)

Rodzaje silikonów szklarskich

Uszczelnianie okien lub naprawa akwarium to czynności, których podstawą są silikony szklarskie. Można wyróżnić różne kolory tego preparatu, jednak z reguły największym zainteresowaniem cieszy się silikon bezbarwny.

Rodzaje silikonów

Doskonale pasuje do szkła, ponieważ umożliwia stworzenie praktycznie niewidzialnej powłoki. Należy jednak mieć na uwadze, że trzeba odpowiednio dozować produkt, ponieważ zbyt duża ilość preparatu nie będzie wyglądać estetycznie. Drugi w zestawieniu jest silikon biały wykorzystywany zazwyczaj do uszczelniania płytek ceramicznych. Znacznie rzadziej stosuje się silikon czarny, ponieważ jest bardzo widoczny na niemal każdej powierzchni. Do drewnianych okien można wykorzystać brązowy silikon szklarski zastosowanie tego preparatu wykracza jednak dużo dalej. Taki rodzaj silikonu jest również niewidoczny w szczelinach między ramą a szybą.

Zastosowanie preparatu

Jest to bardzo uniwersalny produkt, dlatego może być stosowany wszędzie. Trochę inaczej jest w przypadku uszczelniania akwarium, ponieważ normalny silikon może być szkodliwy dla ryb. Dlatego w sprzedaży jest dostępny dedykowany silikon szklarski cena takiego produktu jest odpowiednio większa, ale warto go wypróbować. Warto zwrócić uwagę na fakt, że woda nie osłabia w żaden sposób przyczepności preparatu. Do okien plastikowych silikon szklarski się nie nadaje. Dobrze się sprawdza natomiast w przypadku okien drewnianych i aluminiowych. Oprócz uszczelniania okien i akwarium można go też wykorzystać do fugowania płytek ceramicznych oraz uszczelniania instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Na uwagę zasługuje szczególnie wysoka odporność na wahania temperatur. Oznacza to, że żadnego problemu nie stanowi zarówno bardzo niska, jak i bardzo wysoka temperatura. Dobra przyczepność do powierzchni porowatych sprawia, że można go też stosować do drewna.

Czy warto kupić klosze do lamp?

Jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów jakie stosowane są we wnętrzach jest szkło. Klosze do lamp pasują do praktycznie każdego pomieszczenia, nie ma przy tym znaczenia, czy jest wykończone w stylu retro, czy może nowoczesnym.

(więcej…)

Kleje epoksydowe dwuskładnikowe – wytrzymałe i odporne

Żywice epoksydowe mają bardzo różnorodne zastosowanie. Są wykorzystywane między innymi do utwardzania posadzek, produkcji mebli i innych przedmiotów, których na co dzień używamy. Są również głównym składnikiem klejów, z pomocą których połączymy bardzo różne powierzchnie. Są to kleje epoksydowe. Jakie są ich właściwości?

Właściwości klejów z żywicy epoksydowej

Ich najważniejszym komponentem są mieszanki żywic epoksydowanych. Mogą one również posiadać domieszkę innych dodatków, które wpływają w znaczącym stopniu na parametry tego rodzaju klejów, np. sproszkowane minerały, włókno szklane, proszki metali czy polepszacze adhezji. Ich celem jest na przykład poprawa elastyczności kleju i jeszcze lepsza przyczepność.

Są to, tzw. jednoskładnikowe kleje i aby je utwardzić, niezbędne jest zastosowanie dodatkowych zabiegów.

Klej epoksydowy dwuskładnikowy oprócz mieszanek żywic składa się jeszcze z specjalnego utwardzacza. Jeden i drugi komponent znajduje się w osobnej tubce, a w celu użycia, należy komponenty w odpowiednich proporcjach ze sobą połączyć. Po utwardzeniu powstaje najczęściej niewidoczna spoina, którą można poddać obróbce mechanicznej, np. szlifowaniu czy wierceniu. Jest ona bardzo wytrzymała i odporna na różnorodne czynniki, w tym chemiczne.

Klej epoksydowy cena i zastosowanie

Wśród klejów epoksydowych dostępnych w sprzedaży jest wiele ich rodzajów o różnym zastosowaniu, np.

  • gospodarcze,
  • do plastiku,
  • motoryzacyjne,
  • do szkła,
  • do metalu,
  • uniwersalny itp.

Aby otrzymać optymalne efekty, najlepiej zastosować klej adekwatnie do swoich potrzeb.

Kleju epoksydowego cena zależy przede wszystkim od jego pojemności oraz przeznaczenia danego kleju. Najprostszy klej do plastiku o niedużej pojemności może kosztować koło 10 zł. Te przeznaczone do innych materiałów mogą być droższe.

Lampy ścienne – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Lampy ścienne coraz częściej można zobaczyć w modnych, nowoczesnych wnętrzach. Wiele osób decyduje się na nie, gdyż wprowadzają wyjątkowy, ciepły klimat do pomieszczeń, które dzięki nim są również odpowiednio oświetlone. Jakie kinkiety są więc obecnie na topie? Na co najczęściej decydują się klienci, którzy chcą ozdobić i unowocześnić swoje wnętrza? Poniżej kilka cennych wskazówek.

To jest teraz modne

W sklepach internetowych oraz stacjonarnych można znaleźć sporo rozmaitych lamp ściennych w bardzo przystępnych cenach. Klienci najczęściej decydują się jednak na proste, minimalistyczne modele w stonowanych kolorach, które można dopasować tak naprawdę do każdej aranżacji wnętrza. Wielu z nich chętnie więc montuje je w swoich salonach, sypialniach, korytarzach, kuchniach oraz w łazienkach. Prosty, efektowny kinkiet jest bowiem niezastąpiony tam, gdzie chce się podkreślić klimat danego miejsca oraz gdzie potrzebne są praktyczne, eleganckie dodatki.

Gdzie najczęściej klienci montują lampy ścienne?

Lampy ścienne pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, są ekonomiczne, niewiele kosztują i co najważniejsze, są bardzo ozdobne. Warto postawić na kilka takich lamp ściennych w swoich pomieszczeniach, by dostrzec, jak ten niewielki gabarytowo element szybko odmieni ściany oraz nada pomieszczeniom wyjątkowego uroku i szyku. Lampy ścienne (zobacz) (nawet niewielkie i proste) idealne pasują do sypialni nad łóżko, do korytarza, do łazienki przy lustrze lub przy wannie, do salonu nad kanapę oraz do jadalni i kuchni. Dzięki temu, że w sklepach jest tak różnorodny wybór lamp, klienci bez problemu dopasują konkretne wzory do swoich aranżacji. Producenci również wychodząc klientom naprzeciw tworzą lampy w każdym stylu. W dobrych sklepach można więc znaleźć kinkiety w stylu glamour, w stylu skandynawskim, rustykalnym, boho, a nawet loftowym i nowojorskim.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Większość osób zdecydowanie największą wagę przykuwa do wyglądu konkretnych lamp. Mało kto na zakupach prosi sprzedawców o specyfikację konkretnych produktów oraz o dokładne określenie, z czego dane modele są wykonane, ile prądu zużywają oraz, jakie dokładnie funkcje posiadają. To błąd, gdyż te aspekty są niezwykle ważne, szczególnie wtedy, gdy klienci chcą mieć lampy, które posłużą im przez wiele lat (a nie tylko przed krótki czas). Warto więc dobrze się przyjrzeć kinkietom, które chce się kupić, by mieć pewność, że dana lampa będzie trwała, niezawodna i bezpieczna. Oczywiście jej design jest również ważny.

Klej gipsowy plus płyty g-k: duet, który daje wiele możliwości

Jak urządzić wnętrza w praktyczny i elegancki zarazem sposób? Jak zadbać o piękne sufity i ściany? Rozwiązanie jest proste:wystarczy wybrać solidne kleje gipsowe i trwałe płyty g-k, aby – przy odrobinie wyobraźni – uczynić swój dom miejscem pięknym i wygodnym.

Płyta g-k: najprostszy sposób na nierówne ściany

Nierówne ściany to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi musimy się zmierzyć. Na szczęście jest na to prosty sposób. Wystarczy wybrać odpowiednie płyty gipsowo-kartonowe oraz solidny klej gipsowy, by przemienić nierównie ściany we wspaniałą ozdobę wnętrza. W taki sposób płyty g-k są najczęściej wykorzystywane, warto jednak pamiętać, że ich możliwości są o wiele szersze – szczególnie, gdy połączy się je z solidnym klejem gipsowym.

Piękny sufit? To proste!

Klej gipsowy Dolina Nidy oraz płyty g-k to najprostszy sposób na piękny sufit. I tu, podobnie jak w przypadku ścian, można się w ten sposób rozprawić z różnego rodzaju defektami, można też wykorzystać kleje i płyty do stworzenia eleganckiego sufitu podwieszanego. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają te osoby, którym marzą się listwy LED – kolejny praktyczny dodatek do tych wnętrz, w których elegancki wygląd oraz komfort są priorytetami.

Dekoracyjne możliwości płyt g-k

Płyty gipsowo-kartonowe mogą się okazać świetnym sposobem na ozdobieni sufitu. Solidne kleje gipsowe pozwalają układać płyty lub wycięte z nich fragmenty w taki sposób, by stworzyć ciekawe wzory, przyciągające uwagę i w istotny sposób wpływające na charakter wnętrza.
To jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie dają nam takie płyty oraz solidny klej gipsowy Zastosowanie tego duety jest o wiele szersze, o czym mogą się przekonać m.in. miłośnicy licznych wnęk oraz ścianek działowych. Tu płyty g-k są materiałem wyjątkowym, który pomoże nam urządzić każde pomieszczenie w praktyczny i miły dla oka sposób.