Dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne?

łóżko kontynentalne

Wybierając łóżko do sypialni stajemy przed nie lada wyzwaniem, gdyż sklepy oferują mnóstwo rodzajów łóżek, od tych tradycyjnych, po narożniki z funkcją spania, łózka wodne, łóżka piętrowe czy łóżka kontynentalne. Te ostatnie są coraz częściej wybierane, głównie ze względu na komfort i wygodę, jaką oferują. Co tak naprawdę wyróżnia łóżka kontynentalne na tle innych?

Czym różni się łóżko kontynentalne od klasycznego?

Łóżko kontynentalne w Meblostrefa oferuje przede wszystkim wyższy poziom wygody i estetyki niż tradycyjne łóżko, ale jest również droższe i wymaga więcej miejsca w sypialni. To, co dodatkowo odróżnia łóżka kontynentalne od tradycyjnych łóżek to również:

  • konstrukcja – łóżko kontynentalne składa się z trzech warstw, natomiast tradycyjne łóżko posiada jedynie ramę, na której umieszczany jest materac;
  • wysokość – łóżko kontynentalne ma zazwyczaj wyższą ramę niż tradycyjne łóżko;
  • komfort – łóżka typu kontynentalnego, dzięki swojej trójwarstwowej konstrukcji, oferują zdecydowanie wyższy poziom komfortu podczas snu niż tradycyjne łóżko.
łóżko kontynentalne

Dlaczego warto zdecydować się na łóżko typu kontynentalnego?

Wybór łóżka kontynentalnego może być dobrym wyborem z kilku powodów. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za wygodę i ergonomię. Elastyczny stelaż, materac i miękka nakładka zapewniają odpowiednie podparcie dla ciała i zmniejszają nacisk na punkty ciężkości, co może przyczynić się do lepszego snu i wypoczynku. Ponadto ważna jest również wysokość łóżka, która nie tylko ułatwia wstawanie z niego, ale też kładzenie się, co jest niezwykle ważne dla osób borykających się z problemami kręgosłupa czy seniorów. Łóżka kontynentalne są również bardzo estetyczne i mają zazwyczaj elegancki wygląd, który może w dużym stopniu odmienić całą sypialnię. Na uwagę zasługuje również trwałość tego typu łóżek. Są one zazwyczaj wykonane z wytrzymałych materiałów, co z pewnością ma duży wpływ na ich żywotność.