Jak sobie poradzić w zimę z basenem ogrodowym?

zima

Sezon jesienno – zimowy w Polsce uniemożliwia użytkownikom basenów ogrodowych korzystanie z tych popularnych gadżetów. Konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie takiego basenu ogrodowego przed niekorzystnym wpływem niskiej temperatury i innymi czynnikami uszkadzającymi, na przykład przed rozwojem mikroorganizmów, takich jak plankton. Warto dowiedzieć się więcej, na temat sposobów radzenia sobie z basenem ogrodowym zimą.

Jak sobie poradzić w zimę z basenem ogrodowym?

Każdy basen ogrodowy, który posiada metalowy stelaż może być przechowywany w sezonie jesienno – zimowym na zewnątrz, nawet gdy temperatura spada poniżej zera. W takim basenie powinno się pozostawić pewną ilość wody. Najlepiej jeśli woda sięga poniżej skimmera, czyli tego elementu, który oczyszcza wodę z pływających na powierzchni zanieczyszczeń. Zamarznięta woda w basenie będzie niwelować opory, które działają na basen od zewnątrz. Można więc powiedzieć, że pozostawienie w basenie na okres zimowy pewnej ilości wody działa na ścianki basenu w sposób ochronny. Przed jesienią, warto także usunąć wszystkie zanieczyszczenia, dlatego powinniśmy na przykład pozbyć się często występującego, zielonego nalotu ze ścianek basenu.

Inne informacje, które warto poznać, będąc posiadaczem basenu ogrodowego.

Jak sobie poradzić w zimę z basenem ogrodowym? To pytanie zadaje sobie wiele ludzi. Niektórzy zapominają o bardzo ważnej kwestii, jaką jest używanie specjalnych środków zapobiegających rozwojowi planktonu. Takie środki nazywane są potocznie anty-algami. Preparat ten powinien być koniecznie użyty przed pozostawieniem wody w basenie na sezon jesienno – zimowy. Takie środki można znaleźć w wielu sklepach z produktami do ogrodu. Jak ochronić basen przed lodem, który zwiększa swoją objętość? W tym celu, należy umieścić w wodzie dowolne elementy plastikowe, które są połączone sznurkiem bądź dowolną linką. Jeśli zależy nam na profesjonalnym podejściu, to takie specjalne plastikowe elementy można zakupić w sklepach z produktami do basenów.

Więcej informacji o tym jak poradzić sobie zimą z basenem ogrodowym przeczytasz na blogu DobreBaseny.pl