Czym wyróżniają się szklanki do kawy latte?

coffe-latte

Szklanki do kawy latte w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością. Obecnie spotyka się je bardzo często także poza lokalami gastronomicznymi, bo szturmem podbijają one gospodarstwa domowe. Czym wyróżniają się takie szklanki? Dlaczego warto je wybierać nie tylko do kawiarni?

Wyjątkowy kształt

Termiczna szklanka do kawy ma swój charakterystyczny kształt. Ma dość małą średnicę przy dnie i stopniowo zwiększa się do góry. Dzięki temu można z niej pić dość wygodnie, równocześnie nie rezygnując z komfortu trzymania szklanki w dłoni. Zwykle szklanki do latte nie mają ucha, więc muszą mieć średnicę, którą łatwo objąć palcami. Ten wyjątkowy kształt został opracowany z myślą o tym, by napój w szklance zbyt szybko nie stracił swojej temperatury. Pozwala to delektować się smakiem napoju dłużej i bez spadku jego jakości.

Są wykonane z grubego szkła

Kawa zwykle serwowana jest w filiżankach i kubkach wykonanych z porcelany i ceramiki — białej lub kolorowej. Termiczne szklanki do kawy są więc pewnego rodzaju rewolucją w tym zakresie. Takie szklanki są:
– bezbarwne,
– odporne na działanie wysokich temperatur,
– wyjątkowo estetyczne,
– dekoracyjne,
– wytrzymałe,
– łatwe w utrzymaniu czystości,
– umożliwiają wyeksponowanie warstw napoju.

Do produkcji szklanek do kawy (zobacz takie: https://sklep.technica.pl/do-kawy)używa się specjalnego rodzaju szkła, które jest odporne na działanie wysokiej temperatury. Można bez obaw wystawić je na kontakt z niemal wrzącą wodą, która jest niezbędna do zaparzenia kawy. Bardzo ważne jest też to, że szkło szklanek jest na tyle grube, że na zewnętrznej ściance nie jest odczuwalne ciepło samego napoju. Z tego powodu można pić z niej gorącą kawę i nie mieć żadnych problemów z utrzymaniem szkła w dłoni. To oczywiście ma przełożenie na wygodę korzystania z takich szklanek i jest przyczyną dużej ich popularności.