Dla ułatwienia obowiązków kuchennych – piec Rational i jego funkcje

Piec Rational to urządzenie, które staje się niezbędne w restauracjach. Nierzadko można zobaczyć je również w wielu gospodarstwach domowych. Nic dziwnego, że coraz więcej osób rozważa jego zakup – funkcje, które oferuje są imponujące.

Niezliczone funkcje, które ułatwiają gotowanie i oszczędzają czas

Prowadząc restaurację lub jakikolwiek punkt gastronomiczny, warto zadbać o dobrej jakości sprzęt, który usprawnia pracę i pozwala obsłużyć większą liczbę klientów w jak najlepszy sposób. Inwestycja w piec konwekcyjno parowy Rational zdaje się więc bardzo korzystną dla funkcjonowania biznesu gastronomicznego opcją. Smażenie, gotowanie, duszenie, blanszowanie i wiele innych czynności – możliwości pieca Rational są naprawdę praktyczne i ułatwiają wykonywanie wielu zadań. Przyrządzać potrawy można zarówno z pomocą wbudowanej książki kucharskiej, jak i stosując własne ustawienia. Sporą zaletą urządzenia jest również oszczędność czasu. Przygotowywanie posiłków jest znacznie krótsze niż w przypadku korzystania z klasycznych piekarników. Nowoczesny piec konwekcyjno parowy Rational ogranicza również ryzyko wystąpienia tzw. nieprzyjemnych niespodzianek – precyzyjne działanie i wielość funkcji pozwala stworzyć dokładnie takie danie, jakiego się oczekuje.

Obsługa pieca to przysłowiowa bułka z masłem

Intuicyjna obsługa pozwala szybko wdrożyć się w specyfikę działania pieca. Jest to dobra wiadomość dla pracowników punktów gastronomicznych. Nowoczesne urządzenia często budzą postrach w związku z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wielość funkcji, które posiada piec Rational ze sklepu GastroNet24 nie wpływa jednak na zwiększenie trudności jego obsługi. Jest wręcz przeciwnie – korzystanie z urządzenia to wygoda dla użytkownika.

Warto wspomnieć również o czyszczeniu pieca, które także da się wykonać w szybki i bezproblemowy sposób. Można zapomnieć o uciążliwym szorowaniu, bowiem sprzęt posiada funkcję iCareSystem, która sugeruje, jaki tryb czyszczenia jest optymalny dla aktualnego stopnia zabrudzenia. Do wyboru jest dziewięć programów, które można pozostawić bez nadzoru aż do zakończenia mycia.