Przemysłowa kuchnia na indukcję – czy rzeczywiście warto?

kuchenka-indukcyjna-3500w-black-linie

Przemysłowa kuchnia na indukcję od renomowanego producenta to inwestycja na lata, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Dzięki profesjonalnej kuchni na indukcję można zdobyć olbrzymią przewagę nad konkurentami.

Jakie korzyści?

Przemysłowa kuchnia na indukcję jest bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Wynika to oczywiście z tego, że płyta indukcyjna nagrzewa się jedynie pod naczyniem. Do największych zalet należy zaliczyć dużą wydajność. Nowoczesna płyta indukcyjna nagrzewa się zdecydowanie szybciej niż konkurencyjne rodzaje płyt, przy czym zużywa zdecydowanie mniej energii. Dla wielu osób bardzo dużym atutem są także aspekty zdrowotne. Dania przygotowane na kuchenkach indukcyjnych zachowują więcej witamin i wiele innych drogocennych składników odżywczych.

Dlaczego warto?

Gastronomiczna kuchenka indukcyjna posiada gładkie blaty, dzięki czemu jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Jest to najlepszy wybór dla osób, które nie chcą marnować całego dnia na czyszczeniu miejsca pracy. Gastronomiczna kuchenka indukcyjna ceniona jest także za swoje rewelacyjne walory estetyczne. W wielu lokalach gastronomicznych klienci mają możliwość oglądania pracy kucharzy, dlatego też design kuchenek indukcyjnych odgrywa ważną rolę. Płyty indukcyjne są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu praktycznie każdy poradzi sobie z nimi.

O czym należy pamiętać przy zakupie kuchni na indukcję?

Tanie kuchnie na indukcję niestety są dość awaryjne, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na sprzęt od renomowanych producentów. W nowoczesnych kuchenkach indukcyjnych na wyświetlaczu automatycznie wyświetla się kod błędu, dzięki czemu można szybko ustalić przyczynę awarii. Pamiętać należy także o tym, że przemysłowa kuchnia na indukcję Gastronet24 wytwarza pole magnetyczne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie jest ona zalecana dla osób z rozrusznikiem serca albo aparatem słuchowym. Najlepiej postawić na modele, na które udzielana jest wieloletnia gwarancja producenta i profesjonalny serwis.