Płyn do mycia naczyń na honorowym miejscu w kuchni

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez płynu do mycia naczyń. Produkt zajmuje honorowe miejsce przy każdym zlewie kuchennym. Mimo obecności zmywarki w większości gospodarstw domowych, płyn do mycia naczyń znajduje się we wszystkich pomieszczeniach kuchennych, w każdym domu. Zmywarka staje się coraz popularniejszym urządzeniem, jednak wydaje się, że nigdy nie zdeklasuje podstawowego produktu do utrzymania higieny w kuchni, którym jest płyn do mycia naczyń.

Płyn do mycia naczyń kiedyś i dziś

płyn do mycia naczyń

Dawny płyn do mycia naczyń kojarzy się z zielonym, rzadkim płynem o specyficznym zapachu, który był szkodliwy dla skóry. Obecne płyny nie mają nic wspólnego ze swoim pierwowzorem. Aktualny płyn do mycia naczyń ma przeróżne zapachy, od kwiatowych, przez cytrusowe, aż po ziołowe. Może mieć różną konsystencję, od rzadkiego płynu, przez gęsty żel, aż po pielęgnacyjny balsam. Obecne produkty nie niszczą skóry rąk, a wręcz przeciwnie. Mają właściwości pielęgnacyjne, nawilżające i odżywcze. Doskonale dbają o dłonie.

Zastosowanie płynu do mycia naczyń

Poza bardzo oczywistym wykorzystaniem płynu do mycia naczyń, zgodnie z nazwą produktu, można znaleźć dla niego również znacznie mniej oczywiste zastosowanie. Płyn do mycia naczyń może być użytkowany do usuwania tłustych plam np. z odzieży lub z tapicerki. W sytuacji awaryjnej może zastąpić płyn do mycia podłóg lub płyn uniwersalny. Doskonale zastępuje także płyn do mycia szyb oraz luster, gdy akurat brakuje pod ręką dedykowanego produktu. Płyn do mycia naczyń, wbrew pozorom, może pełnić rolę produktu uniwersalnego i niezbędnego w każdym gospodarstwie domowym.