Szafki cargo – co kryje się pod tajemniczą nazwą?

Systemy i szafki cargo to meble kuchenne wyposażone w wysuwane za pomocą zamontowanych stelaży półki i kosze. Meble te cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem klientów oraz popularnością w wielu aranżacjach. Ich niewątpliwą zaletą jest efektywne i ergonomiczne wykorzystanie nawet bardzo ograniczonej przestrzeni w małym pomieszczeniu.

Szafka cargo

System cargo polega na montowaniu wewnątrz szafek, półek i koszty na specjalnym stelażach, umożliwiających ich dalekie wysuwanie. Taka cargo szafka zapewnia nieograniczony dostęp do przechowywanych produktów i przedmiotów, nawet tych, które są zlokalizowane głęboko wewnątrz szafki.

Uniwersalność systemu cargo

system cargo mini

Na rynku dostępne są różne opcje systemu cargo. Może on być zastosowany zarówno w przypadku niskich szafek podblatowych, jak również wysokich szaf, sięgających do sufitu oraz szaf narożnych. Dzięki temu, dostępna przestrzeń wykorzystywana jest bardzo efektywnie i ergonomicznie.   

Możliwe opcje systemu cargo

Kosze w systemie cargo wykonane są z drutu. Mogą one być całkowicie ażurowe, lub posiadać pełne dno wykonane. System może również obejmować półki i wieszaki. Dostępne są różne kolory wykończenia, jednak największą popularnością cieszą się odcienie bieli, szarości i czerni. Wybór elementów tworzących system oraz jego kolor zależy od dostępnej powierzchni do zabudowy, projektu oraz indywidualnych upodobań oraz preferencji klienta.