Lampy industrialne – na które warto się zdecydować?

Lampy industrialne trendem 2018 roku są bez wątpienia. Warto się na nie zdecydować, chcąc zmienić charakter wnętrza. Dzięki lampom można w prosty sposób nadać domowi nowego stylu. Lampy industrialne wprowadzą do mieszkania nieco loftowego charakteru. Styl ten nawiązuje do lat 60. XX wieku w USA. Wtedy to artyści zdecydowali o zajęciu opustoszałych fabryk, które stały się ich domem. Surowa forma tych pomieszczeń inspiruje do dzisiaj. Na które lampy industrialne do stylowego wnętrza warto się zdecydować, żeby wprowadzić do niego nieco loftowego stylu?

Lampy industrialne – z jakich materiałów powinny być wykonane?

żarówka industrialnaWe wnętrzach industrialnych królują materiały takie, jak metal, drewno czy też szkło. Można je bez wątpienia przenieść na lampy. Szklany klosz, który odsłoni żarówkę zaprezentuje się idealnie. Odsłanianie tego, co powinno być ukryte, to charakterystyczna cecha stylu loftowego. Warto szukać także wśród modeli, które w delikatny sposób osłaniają żarówkę metalowym abażurem. Świetnie sprawdzą się także lampy industrialne na bardzo długim kablu. Mogą zawisnąć nad wyspą kuchenną, co pozwoli delikatnie oddzielić strefę kuchenną od dziennej. Idealnie zaprezentują się także w salonie jako źródło głównego światła.

Trendy aranżacyjne a industrialne lampy

Lampy loftowe są obecnie bardzo modne. Stosuje się je nie tylko do industrialnych aranżacji. Świetnie uzupełnią także mieszkania vintage. Odświeżą te urządzone w skandynawskim stylu. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Warto zdecydować się zarówno na główne, jak i boczne oświetlenie w tym stylu. Oświetlenie powinno być ze sobą spójne. Żyrandolowi w industrialnym stylu powinny towarzyszyć lampy stojące oraz kinkiety i modele biurkowe, które nawiązują do siebie wyglądem. To pozwoli stworzyć spójną aranżację, w której oświetlenie wywodzi się z jednego stylu.