Glazura czy mozaika?

lustrzana mozaika do łazienki

Czasami glazura na ścianach naszej łazienki już się nam opatrzy i wtedy szukamy nowej alternatywy ozdobienia naszych ścian. Niezwykle ciekawy i zarazem bardzo oryginalny efekt daje wyłożenie ścian i podłóg mozaiką szklaną. Mozaika szklana ma wiele plusów, jednak zainstalowanie jej to także kilka minusów.

EFEKTOWNA I ORYGINALNA DEKORACJA

Mozaika szklana daje niezwykle ciekawy design, dzięki niej można bardzo ładnie wystylizować dane pomieszczenie. Doskonale nadaje się jako wyłożenie ścian i podłóg oraz jako element dekoracyjny do wykończenia. Mozaika szklana – sprawdź na stronie Ekspertów Łazienek, nie nasiąka wodą, dlatego sprawdza się w miejscach gdzie ma z wodą kontakt. Ma różnorodne kształty i występuje w różnych kolorach, oraz bywa z połyskiem lub posiada mat.

SAME PLUSY

Mozaika szklana nie jest nasiąkliwa wodą, jest wytrzymała na wysokie temperatury i dlatego doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie narażona jest na taką temperaturę. Jest odporna na wszelkiego rodzaju plamy, łatwo można ją umyć nie reaguje na różnego rodzaju środki chemiczne.

Bardzo ładnie wygląda na ścianach, optycznie powiększa pomieszczenia, którym daje niesamowity design. Dzięki mozaice można tworzyć przeróżne, ciekawe aranżacje pomieszczeń.

JAKĄ MOZAIKĘ NAJLEPIEJ WYBRAĆ?

Decydując się na wyłożenie ścian mozaiką szklaną, powinniśmy wybrać mozaikę o jak najgrubszym szkle. Dzięki temu, na ścianach czy podłogach, będzie bardzo ładnie załamywać się światło. Ponadto gdy łączymy mozaikę z kaflami, dobrze jest zniwelować, ewentualne różnice grubości do minimum.

Oferowane mozaiki to plastry, klejonego szkła na materiale lub na siatce, którą wtapia się w ściany. Dzięki temu montaż mozaiki nie jest zbyt trudny. Trzeba jednak wiedzieć, że mozaika szklana jest bardzo podatna na różnego rodzaju zadrapania i jest śliska. Dlatego montując ją na podłodze, należy pamiętać o zastosowaniu wykończeń antypoślizgowych.