Jakie korzyści daje wybór odpływów liniowych do prysznica?

Odpływy liniowe

Odpływ liniowy do prysznica jest stosowany w przypadku kabin pozbawionych brodzika. Takie rozwiązania cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, z uwagi na wysokie walory estetyczne oraz dużą funkcjonalność.

Czym jest tego typu odpływ?

Odpływ liniowy, czyli tak zwana listwa odpływowa to rodzaj odwodnienia, które stosowane jest w kabinach prysznicowych bez brodzika oraz typu walk-in. Ma ono postać rynny lub kanału wbudowanego w podłogę, który zapewnia skuteczne odprowadzenie wody, przy jednoczesnych wysokich walorach estetycznych.

Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Odpływ liniowy do prysznica to rozwiązanie, które jest chętnie wybierane z uwagi na wysoką estetykę. Tego typu odpływy są dyskretne i dobrze wpisują się w różnorodną stylistykę wnętrz. Poza tym, cechują się one dużą przepustowością, która jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych odpływów punktowych.

Jakie inne korzyści są związane z wyborem tego typu rozwiązania?

Zastosowanie odpływu liniowego do prysznica umożliwia zapewnienie wygodnej kąpieli dla osób z ograniczeniami ruchowymi. W tym bowiem przypadku nie ma utrudnionego dostępu do kabiny prysznicowej z uwagi choćby na obecność progów. Tego typu rozwiązanie jest zatem polecane dla osób w podeszłym wieku lub poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stosowanie liniowych odpływów prysznicowych cechuje się również dużą uniwersalnością. Wynika ona z możliwości montażu tego typu odpływów zarówno na przedniej, tylnej lub bocznych ścianach prysznica. Lokalizacja odpływu może być wówczas podyktowana lokalizacją pionu kanalizacyjnego i nie musi wymuszać jego gruntownej przebudowy. Tego typu liniowe odpływy są również proste i wygodne w montażu. Nie bez znaczenia jest również ich funkcjonalność oraz wygoda użytkowania. Odpływy liniowe są bowiem proste w czyszczeniu, ponieważ poszczególne ich elementy można wyciągnąć z podłogi oraz starannie umyć. Nowoczesne odpływy liniowe są również bezawaryjne i trwałe. Cechy te zapewniają długotrwałe użytkowanie oraz zadowolenie klientów.