Licznik prądu – kiedy koniczne jest jego przepisanie?

licznik prądu

Kiedy w domu lub mieszkaniu, do którego zamierzamy się przeprowadzić, znajduje się licznik prądu zapisany na inną osobę, zachodzi konieczność jego przepisania. Wszystko po to, aby mieć energię elektryczną. Kiedy konieczne jest przepisanie licznika oraz jak to zrobić? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Przepisanie licznika prądu na inną osobę – dlaczego jest to konieczne?

Pobór energii w nowym miejscu zamieszkania wiąże się z dopełnieniem wielu formalności. Konieczność przepisania licznika prądu i podpisania umowy wiąże się z prawidłowością rozliczeń, które powinny odnosić się do osób, które na daną chwilę regulują opłaty za energię elektryczną. Dlatego kupując nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego – konieczne jest przejęcie licznika. Kiedy jednak mieszkanie zostało nabyte ze spadku, trzeba przepisać licznik. Tylko w taki sposób umowa o energię będzie na obecnego właściciela i rachunki będą przychodziły na nowego właściciela. 

Czy przepisanie licznika prądu jest płatne?

Wiele osób myśli, że przepisanie licznika związane musi być z ogromną ilością dokumentów i płatnościami, koniecznymi do zadławienia sprawy. Otóż załatwienie formalności nie wiąże się uiszczaniem jakichkolwiek opłat. Konieczne jest jedynie podpisanie umowy, na której znajdą się dane osobowe nowego właściciela i przypisanie umowy do danego licznika prądu. Sprawę tą w energetyce można załatwić osobiście lub za pośrednictwem Internetu, co jest niezwykle proste i szybkie.

licznik prądu

W jaki sposób można przepisać licznik prądu na nowego właściciela?

Sprawę przepisania licznika prądu można załatwić drogą Internetową przez systemy online. To bardzo szybkie rozwiązanie, dzięki któremu bez wychodzenia z domu można załatwić wszelkie formalności. Istnieje również możliwość wysłania drogą e-mailową prośby o przepisanie licznika na nowego właściciela. Ostatnim możliwym sposobem jest udanie się do najbliższego salonu stacjonarnego dostawcy energii elektrycznej, w której można załatwić wszelkie formalności.