Mała, czy duża, czyli o zastosowaniu tubowych lamp sufitowych słów kilka

Lampy tubowe to jedne z najbardziej rozpoznawalnych form oświetlenia. I choć zdecydowana większość z nich to produkty o dość dużych rozmiarach, to na rynku można znaleźć również i takie, które – pod względem formy – dorównują oświetleniu typu spotlight.

Zastosowanie lampy tubowej

Lampy sufitowe tuby (https://candellux.com.pl/pol_m_LAMPY-DO-WNETRZ_Lampy-sufitowe-tuby-389.html) to dość ciekawy typ oświetlenia, w którym konstrukcja elementu oświetleniowego oparta jest na kształcie walca. Rozwiązanie to przedkłada się na konkretne efekty dekoracyjne, które mają określone i wymierne znaczenie w kontekście aranżacji wnętrza.

Lampa tubowa to konstrukcja, która emituje strumień świetlny o dość dużym zwężeniu. Dzięki temu montuje się ją przede wszystkim w miejscach, w których wybrana część pomieszczenia ma być doskonale oświetlona. Takich wnętrz w typowym mieszkaniu lub domu jest całkiem sporo. Można zatem odnieść wrażenie, że lampy tubowe sprawdzą się praktycznie wszędzie. Co więcej, w tym stwierdzeniu jest sporo racji.

Duża lampa tubowa

Duża, obszerna wręcz lampa sufitowa w kształcie tuby, to konstrukcja przeznaczona do dużych i funkcjonalnych pomieszczeń.

Takim pomieszczeniem może być chociażby jadalnia, w której – z oczywistych względów – zostanie podświetlony przede wszystkim stół. Zastosowanie analogicznej lampy w kuchni nie jest już takie oczywiste, głównie ze względu na fakt, że pomieszczenia kuchenne wymagają światła rozproszonego, a nie wyłącznie punktowego. Duża lampa tubowa doskonale sprawdzi się w aranżacjach loftowych, w których – z reguły – ma się do czynienia z wysokimi pomieszczeniami.

Mała lampa tubowa

Niewielkie, sufitowe lampy tuby, sprawdzą się dosłownie wszędzie. Można nimi – w charakterze świateł spotlight – podświetlić dowolną przestrzeń w domowej aranżacji.

Niewielka lampa sufitowa tubowa sprawdzi się zatem w kuchni (w roli oświetlenia dodatkowego, wstępnego), w jadalni (jako oświetlenie wejścia lub szafek), a także w salonie i sypialni. Lampy te łączy jedno – każda z nich przeznaczona jest głównie do pomieszczeń nowoczesnych, gdyż ich linia i sylwetka charakteryzuje się dużą prostotą i minimalizmem. Oczywiście nie można tu zapomnieć również o ich wymiarze funkcjonalnym.

Podsumowanie

Lampy sufitowe w kształcie tub to wygodne elementy oświetleniowe, które sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. I choć nie mają one zbyt wiele wspólnego z klasyką, to jednak pokochają je miłośnicy efektownych rozwiązań oświetleniowych. Zwłaszcza, że emitowane przez nie światło również posiada określone walory designerskie i aranżacyjne.