Czym wyróżniają się obrazy na płótnie?

Z roku na rok rośnie popularność oprawiania obrazów na płótnie i wykorzystywania ich jako główną dekorację wnętrza. Szczególne, że coraz częściej interesujemy się sztuką i z chęcią wieszamy na naszych ścianach dzieła wybitnych malarzy oraz artystów. Dobrze dopasowana rama potrafi jeszcze bardziej uwydatnić piękno obrazu oraz sprawić, że jeszcze lepiej wpasuje się on w styl i charakter naszego wnętrza.

Czym charakteryzuje się obraz na płótnie?

Obraz na płótnie inaczej canvas jest dziełem, namalowanym na płótnie najczęściej lnianym lub syntetycznym. Następnie obraz zostaje naciągnięty na tak zwany blejtram, czyli ramę wykonaną z profilowanych listew, do których to płótno zostaje przymocowane. Podobrazia najczęściej również wykonywane są z materiałów naturalnych takich jak len, konopie lub bawełna. Odchodzi się od stosowania materiałów syntetycznych.

Dzieła sztuki są coraz bardziej popularną dekoracją wykorzystywaną w mieszkaniach oraz domach urządzonych w stylach nowoczesnych. Obrazy na płótnie bardzo często są jednym z najważniejszych ściennych akcesoriów dekoracyjnych w większości współczesnych pomieszczeń. Jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów są malownicze krajobrazy, znane postacie również popkultury oraz ikony mody. Równie popularne są kolorowe abstrakcje, które często dodają koloru monochromatycznym, stonowanym wnętrzom. Obrazy na płótnie świetnie sprawdzają się właśnie w roli mocnego, wyrazistego akcentu, który ma przyciągnąć wzrok. Dodatkowo również ciekawa rama wykorzystana do oprawienia obrazu może stać się elementem, który jeszcze bardziej sprawi, że dzieło zyska miano arcydzieła.

Obrazy na płótnie można nabyć tutaj.