Nowy trend w meblarstwie – fotel wiszący

wiszące foteleAranżując na nowo swoje mieszkanie, każdy stara się by tworzony styl był bardziej wyrazisty w stylistyce, a zastosowane dodatki i meble nadawały pomieszczeniu charakteru i szczególnego klimatu.
Taką niebanalną ozdobą, a zarazem ciekawym i wygodnym meblem jest wiszący fotel do nowoczesnego wnętrza – będzie niewątpliwie bardzo pasującym sprzętem.

Fotele wiszące trendem 2018 roku

Przeglądając oferty sklepów meblowych, wydaje się, że to właśnie wiszące fotele są nowym trendem roku 2018. Fotel wykonany z lekkiego materiału typu wiklina lub rattan albo lekki drewniany szkielet w kształcie półkuli czy też przejrzysty plastik w takiej samej formie — miękko wysłany wygodnymi poduszkami, sprawi wrażenie wygodnego gniazdka, w którym każdy poczuje się tak bezpiecznie, jak w objęciach ukochanej osoby.

Fotel wiszący to jakby połączenie hamaka i wygodnego siedziska wyposażonego w funkcję kołysania. Umocowany za pomocą mechanizmu odpornego na duże obciążenia, zapewni siedzącej w nim osobie dużą dozę relaksu i wypoczynku, ponieważ dowiedziono naukowo, że ciało ludzkie najszybciej odpoczywa, gdy zostanie wprowadzone w stan lekkiego kołysania.

Dzięki różnorodności ofert meblowych fotel podwieszany można umiejscowić w każdym pokoju — w sypialni, chwila wyciszenia i relaksu na wiszącym bujanym fotelu uspokoi myśli i sprowadzi senność, w pokoju dziennym — zawieszony na wprost dużego okna balkonowego z widokiem na zieleń ogrodu — pozwoli na wyciszenie się i wprawi w miły nastrój, a zamontowany w pokoju dziecięcym — lekko kołyszący się fotel wraz z mamą i dzieckiem wytworzy między nimi niezwykłą więź.

Trendy aranżacyjne a wiszące fotele

Fotele podwieszane do sufitu mogą budzić niejakie obawy przed ich zerwaniem się. Producenci każdego mebla określają jego nośność oraz udźwig mechanizmu wiszącego, ale jeżeli ktoś mimo wszystko ma pewne obawy – może rozważyć inny model wiszącego fotela – zawieszanego na specjalnym stalowym stelażu. Taki fotel równie dobrze komponuje się z nowoczesną aranżacją mieszkania, a dodatkowo — daje stuprocentowe zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości.