Jak wybrać solidny i sprawdzony wideodomofon?

Nowoczesne systemy antywłamaniowe to rozwiązania, na które decyduje się coraz więcej osób. Monitoringi, wideodomofony oraz systemy alarmowe, poprzez skuteczna kontrolę dostępu do budynku, pomagają w zwiększeniu bezpieczeństwa domowników.

Do czego służy wideodomofon?

Wideodomofony to urządzenia, które służą do kontrolowania wejścia na teren posesji. W odróżnieniu od tradycyjnych domofonów posiadają one wbudowaną kamerę, która pozwala nie tylko usłyszeć, ale także i zobaczyć osobę chcącą dostać się do budynku. Dodatkowo odpowiednie umieszczenie wideodomofonu umożliwia obserwację terenu otaczającego budynek, co pozwala na szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia.

Niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają także rejestrowanie i zapisywanie obrazu – w momencie wykrycia obecności człowieka czujniki zamontowane w wideodomofonie rozpoczynają nagrywanie, dzięki czemu budynek zyskuje skuteczną ochronę nawet podczas nieobecności właścicieli.

Wideodomofon przewodowy – dla kogo?

Wideodomofon montowany za pomocą przewodów to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych i sprawdzonych rozwiązań.

Warto zaznaczyć, że wideodomofony przewodowe charakteryzują się wysoką bezawaryjnością, dodatkowo, w odróżnieniu od urządzeń bezprzewodowych, nie mają problemu z zasięgiem. Systemy przewodowe sprawdzą się doskonale między innymi jako zabezpieczenie fabryk i magazynów, a także dużych, położonych na uboczu posiadłości.

Kiedy zdecydować się na wideodomofon bezprzewodowy?

Wideodomofon bez okablowania stanowi świetną alternatywę dla urządzeń wyposażonych w przewody i sprawdzi się doskonale szczególnie w przypadku osób poszukujących wygodnego i praktycznego rozwiązania.

Wideodomofony bezprzewodowe podłączane są bezpośrednio do sieci komputerowej, w związku z czym nie wymagają przygotowania specjalistycznej instalacji. Systemy tego typu są również znacznie tańsze, a ich montaż nie wiąże się z kuciem ścian, chodnika czy demontażem bramy. Warto pamiętać o tym, że wideodomofony bezprzewodowe wymagają stałego połączenie do sieci, niekiedy mogą być także wrażliwe na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych takich jak porywisty wiatr czy ulewny deszcz.