Zaparzacz do kawy – jak wybrać najlepszy?

Filiżanka aromatycznej kawy to dla wielu osób niezbędny napój na początek dnia. Miłośnicy kawy każdego dnia szukają sposobów na jej zaparzenie, które sprawią, że będzie lepsza. Kiedy warto kupić zaparzacz do kawy i jak z niego korzystać? 

Tłokowy czy ciśnieniowy? 

Zaparzarki tłokowe są wyjątkowo proste w użyciu. Najczęściej wykonane są ze szkła, które jest wysokiej jakości. 

Ich zaletą jest nie tylko bardzo prosta, intuicyjna obsługa, ale również rozmiar. Zaparzacz do kawy tłokowy jest idealny do pracy, w domu, ale również na wakacyjny wyjazd. 

Innym urządzeniem, które warto wykorzystać do robienia kawy jest zaparzarka do kawy ciśnieniowa. Najczęściej są to urządzenia wykonane z aluminium lub stali. Podzielone są na dwie komory. W jednej z nich umieszcza się zmielone ziarna kawy, a w drugiej wodę. Gotowana woda zaczyna parować. Wtedy możemy być pewni, że napój jest gotowy. 

Jak przygotować idealną kawę? 

Zaparzarki to urządzenia, które nie są trudne w obsłudze. Przygotowanie kawy zarówno w jednym, jak i drugim urządzeniu nie zajmuje dużo czasu. Warto jednak pamiętać, że kawa parzona w zaparzaczu jest bardziej aromatyczna, co na pewno doceni każdy smakosz. 

Do zaparzarki tłokowej wsypujemy zmielone ziarna ulubionej kawy. Następnie zalewamy przegotowaną wodą. Po kilku minutach, gdy kawa dobrze się zaparzy, powoli opuszczamy tłok. Należy to robić uważnie, by jak najmniejsza ilość fusów przedostała się do napoju. Osoby, które będą się spieszyły zauważą, że do kawy przedostały się fusy. Warto więc wykazać się cierpliwością i delikatnie opuszczać tłok. Po sprowadzeniu fusów na samo dno kawa jest gotowa do picia. 

Zaparzacz do kawy ciśnieniowy również przygotowuje pyszny napój w kilka chwil. Trzeba jedynie pamiętać, że na kuchence indukcyjnej nie każdy zaparzacz będzie działał. Trzeba dokładnie dowiedzieć się tego od pracownika sklepu. 

Zaparzacze do kawy mają bardzo wiele zalet. Najważniejszy jest aromat kawy, który można uzyskać po przygotowaniu jej w urządzeniu. Miłośnicy kawy umieją to docenić. Warto również pamiętać, że jest to sprzęt niewielki i bardzo poręczny. Bez problemu można trzymać go nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy. 

Wiele osób decyduje się na zaparzacze do kawy ze względu na ich niski koszt zakupu, jak i użytkowania. Ekspres do kawy jest dużo droższy. 

Zaparzacz do kawy to urządzenie, które powinno znaleźć się w domu każdego miłośnika kawy. Warto również pamiętać, by do kompletu dokupić młynek, w którym będą mielone ziarna kawy. Oczywiście najlepiej tuż przed zaparzeniem, by napój był jak najbardziej aromatyczny.