Mieszkanie na wynajem – małe czy duże?

mieszkanie - przykładowa aranżacja

Rynek nieruchomości zawsze był bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Często mówi się nawet, że na nieruchomościach nie można stracić. Najlepszą inwestycją w nieruchomości jest zakup mieszkania na wynajem. Jednak pytanie, jakie można sobie zadać brzmi czy lepsze będzie mniejsze czy większe mieszkanie.

Duże mieszkania

mieszkanie - przykładowa aranżacja
mieszkanie – aranżacja kuchni

Jeśli ktoś decyduje się na zakup mieszkania na wynajem w dużym mieście dobrym rozwiązaniem może być duże mieszkanie. Dotyczy do zwłaszcza miast studenckich. Jak można się domyśleć w takim mieście jak np. Wrocław jest bardzo duże zainteresowanie wynajmem mieszkań przez studentów. Ci często, aby zaoszczędzić wynajmują mieszkanie w kilka osób. Dlatego poszukują oni mieszkań większy. Stąd dużą popularnością cieszą się mieszkania trzypokojowe w mieście Wrocław. Oczywiście tak samo jest w wielu innym dużych miastach studenckich. Oferty typu mieszkania trzypokojowe na sprzedaż w tych miastach spotkać można najczęściej i właśnie takie mieszkania są najczęściej kupowane przez tych, dla których nieruchomość to inwestycja.

Małe mieszkania

Jak wspomniano duże mieszkania mają swoje zalety. Jednak wiedzieć trzeba, że i małe mieszkania mogą być świetną inwestycją na rynku wynajmu mieszkań. Wspomniano wcześniej o studentach wynajmujących mieszkania. To dobry klient jednak niepewny. Każdy, kto wynajmuje mieszkanie chciałby pozyskać takich najemców, którzy mieszkać będą przez dłuższy czas. Kawalerka jest tu świetnym rozwiązaniem. Takie mieszkania są bowiem wynajmowane najczęściej przez młode pary, które panują mieszkać w takim mieszkaniu nawet przez kilka lat. To bardzo dobre rozwiązanie dla właściciela kawalerki.