Rolety na okna dachowe – niezbędny element wyposażenia poddasza

Każdy właściciel nieruchomości dysponujący poddaszem, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort jego użytkowania, musi wyposażyć okna dachowe w funkcjonalne rolety. Ograniczą one napływ nadmiaru promieni słonecznych do wnętrza, a w upalne letnie dni przyniosą odrobinę wytchnienia od żaru na dworze. Zakup rolety na okno dachowe to inwestycja na lata, często – zwłaszcza w przypadku modeli najwyższej klasy i gwarantujących największy stopień ochrony przed słońcem – dosyć kosztowna. Stąd wybór konkretnego produktu z asortymentu rolet dachowych warto dobrze przemyśleć, a przed podjęciem decyzji zapoznać się z ofertą dostępnych na polskim rynku akcesoriów okiennych.

Rolety zewnętrzne kontra wewnętrzne

Decydując się na montaż rolet należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nich lepiej spełnią oczekiwania domowników. Kryterium cenowe przemawia za roletami wewnętrznymi, natomiast bardziej funkcjonalne będą montowane na zewnątrz. Zewnętrzna roleta na okno dachowe zapewni znacznie silniejszą ochronę promieniowaniem ultrafioletowym oraz wysokimi temperaturami, a dodatkowo w mroźne dni lub poza sezonem grzewczym zapobiegnie wychłodzeniu pomieszczenia. Ponadto ochroni stolarkę okienną przed negatywnym wpływem takich czynników atmosferycznych jak potężne wiatry, ulewne deszcze czy śnieżyce. Oprócz tego roleta zewnętrzna – w odróżnieniu od modeli montowanych wewnątrz mieszkania – wyciszy pomieszczenie, izolując je od ruchu ulicznego czy hałaśliwych sąsiadów, a także zapewni intymność uniemożliwiając obserwowanie wnętrza domu z okolicznych okien. Jedyny aspekt praktyczny, który przemawia na niekorzyść rolet zewnętrznych, to fakt, że z uwagi na bezpośrednią ekspozycję na słońce, deszcz czy śnieg szybciej niszczeją i wymagają regularnej konserwacji.

Wewnętrzna roleta na okno dachowe – akcesorium praktyczne i estetyczne

Jeśli właścicielowi nieruchomości nie zależy na całkowitej izolacji wnętrza, a jedynie ograniczeniu jego nasłonecznienia i nagrzewania się w upalne dni, wystarczająca będzie wewnętrzna roleta na okno dachowe. Ten model można wybrać w wersji zaciemniającej. Jest to roleta na prowadnicach, wytwarzana z tkaniny o gramaturze zapewniającej wysoki stopień ochrony wnętrza przed promieniowaniem UV. Alternatywę dla niej stanowi roleta plisowana. To doskonała propozycja dla tych użytkowników poddasza, którym zależy na możliwości dozowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Rolety plisowane zapewniają pełną kontrolę nad nasłonecznieniem wnętrza, a przy tym – tworząc eleganckie plisy – prezentują się niezwykle efektownie.

Wewnętrzne rolety na okna dachowe z www.lestore.pl stwarzają więcej możliwości dopasowania ich wzornictwa do stylistyki mieszkania niż ich odpowiedniki montowane na zewnątrz budynku. Asortyment rolet wewnętrznych dostępny jest w imponującej gamie wzorów oraz kolorów. Każdy zatem bez trudu wybierze model, który stworzy harmonijną kompozycję z aranżacją przestrzeni mieszkalnej. Tego rodzaju rolety z pewnością w większym stopniu niż zewnętrzne zadowolą nabywców, dla których priorytetem jest estetyka wystroju.