Odpowiednia tapeta do Twojego mieszkania

tapeta samoprzylepna

Podczas urządzania wnętrz trzeba mieć na uwadze to, w jaki sposób zostaną wykończone ściany. Niektórzy zostawiają je białe, ale dużo częściej decydujemy się na inny kolor czy nawet na jakiś bardziej unikalny dekor typu tapety ścienne nowoczesne. Możliwości aranżacyjnych jest obecnie bardzo dużo, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Dużą popularnością na przestrzeni ostatnich lat cieszy się tapeta samoprzylepna – sprawdź, którą można przyozdobić nie tylko ścianę. Coraz częściej wykorzystuje się ją do oklejania mebli czy nawet urządzeń codziennego użytku typu lodówka i pralka. W nowoczesnych wnętrza takie rozwiązania sprawdzają się idealnie. Z całą pewnością warto zainteresować się pięknymi tapetami ściennymi, dostępnymi w różnych odsłonach.

Jakie wybrać tapety na ścianę?

Podczas wybierania tapet na ścianę, powinno się zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Znaczenie ma to, z jakiego materiału została wykonana tapeta, jakie jest jej przeznaczenie. Kolejną kwestią jest kolorystyka i wzornictwo dekoru ściennego. Jeśli chodzi o materiał, z którego została wykonana tapeta, możliwości jest wiele:

• lateksowe,
• winylowe,
• foliowe,
• papierowe,
• z płótna naturalnego.

Inna tapeta sprawdzi się w sypialni, kuchni, łazience, na korytarzu czy w pokoju dziennym. Największe wymogi musi spełniać tapeta w kuchni i łazience, gdzie panuje specyficzny mikroklimat. Chodzi tutaj przede wszystkim o działanie wilgoci i wahania temperatur. Najlepsze nada tapety lateksowe z laminatem lub winylowe. W przypadku salonu i sypialni można pozwolić sobie na tapetę papierową lub taką papierową z warstwą laminatu. Do pokoju dziecięcego polecane są tapety ścienne lateksowe szczególnie laminowane. Muszą one być wystarczająco odporne i łatwe w czyszczeniu. Tapety zawsze powinny być dobierane w oparciu o warunki, jakie panują w danym pomieszczeniu. W przypadku miejsc publicznych najlepiej sprawdzają się dekory lateksowe z grubą warstwą laminatu.