Jak wybrać idealny obraz młodzieżowy

Szukasz idealnego uzupełnienia ściany w pokoju Twojego już prawie dorosłego dziecka? Z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Nasza młodzież ma masę różnych zainteresowań i swoich upodobań. Więc jak podjąć właściwą decyzję?

Tematyka obrazów

Po pierwsze, pamiętajmy, że to nie są już małe dzieci, więc w większości przypadków odpadną wszelkie bajkowe czy inne dziecinne motywy. W jakiej tematyce wybrać obraz młodzieżowy to już zależy od upodobań danej osoby. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się wszelkie obrazy abstrakcyjne, osobiście mnie samego bardzo one fascynują. Innym wyborem mogą być przeróżne egzotyczne krajobrazy natury czy miasta. Są to tylko nieliczne przykłady, jeśli poszukasz, z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Kolorystyka obrazów

Dodatkową uwagę należy poświęcić kolorystce obrazu. Moc barw jest naprawdę potężna. Przykładowo, jeśli zależy Ci na spokojnym nastroju, uspokajającej atmosferze, przyjrzyj się szczególnie obrazom z dominującą zielenią bądź jej odcieniami. Jeśli pokój ma być bardziej nowoczesny, skup się na biało-czarnych motywach, bądź odcieniach szarości. Jeśli masz charakter osoby trochę bardziej szalonej, perfekcyjnie wpasują się kolorowe obrazy z licznymi kontrastami.

Rozmiar obrazów

Równie istotnym aspektem są wymiary płótna. Do niewielkiej powierzchni pokoi zbyt duże obrazy mogą sprawiać wrażenie przytłaczających, niepasujących do reszty pomieszczenia. Z drugiej strony zbyt małe obrazy na dużych przestrzeniach również nie wyglądają zbyt estetycznie. Alternatywą jest zakupienie kilku małych obrazów młodzieżowych i powieszenie ich obok siebie.

Podsumowując

Jak widać, dobranie odpowiedniego obrazu dla młodzieży wymaga zwrócenia uwagi na kilka aspektów. Najważniejsze jednak jest to, aby obraz podobał się Tobie, cieszył oko i odprężał po ciężkim dniu.