Taryfa G12

g12

Taryfa G12 to jedna z podstawowych taryf dostępnych u każdego sprzedawcy prądu. Oprócz G12 jest również G11. W pierwszej taryfie doba jest podzielona na dwie strefy czasowe, od których uzależnione są ceny prądu. Z G12 mogą korzystać klienci taryfowi jak i klienci TPA.

Dla kogo jest taryfa G12

g12

Taryfa głównie przeznaczona jest do gospodarstw domowych i taka powszechnie panuje opinia. Jednak korzystają z niej również hospicja, domy dziecka czy klasztory. Jej oznaczenie ściśle nawiązuje do domostw.
Otóż literka G pochodzi od gospodarstwa domowego. Liczba jeden oznacza, że jest ona przeznaczona dla klientów, których moc umowna nie przekracza czterdziestu kilowatów. Natomiast liczba dwa oznacza, że jest to taryfa dwustrefowa, a więc niższą cenę za zużycie klient zapłaci w nocy, a wyższą w dzień. Należy również mieć na uwadze, że tak jak w przypadku taryfy g11, też i wyżej wymieniona ma swoje wady. Otóż oba plany są regulowane urzędowo, więc i odbiorcy są narażeni na podwyżki cen i w przeciwieństwie do klientów TPA, oferty sprzedawców są znacznie węższe. Podsumowując, przedstawiana taryfa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, w których użytkownicy potrafią oszacować ogólne zużycie energii elektrycznej, oraz potrafią tak zaplanować różne czynności, że sprzęty energochłonne będą pracować w czasie trwania tańszej taryfy. Może ona przynieść wtedy jej abonentom znaczne korzyści w postaci mniejszych rachunków.

Jak zmienić dostawcę energii elektrycznej

Większość sprzedawców oferuje nowym klientom załatwienie formalności związanych ze zmianą taryfy oraz dostawcy energii elektrycznej. Jest to z pewnością spore udogodnienie, gdyż nie trzeba marnować czasu na załatwianie papierologii. Zmiana dostawcy energii elektrycznej nie wiąże się z żadnymi kosztami, a więc jest w pełni darmowa operacją. Często też przynoszącą oszczędności. Nawet gdy jest to tylko dziesięć złotych miesięcznie, można w ciągu roku zachować w portfelu sto dwadzieścia złotych, które można wykorzystać na inne potrzeby. Więcej informacji poznasz wchodząc na https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/najprostsza-dzien-i-noc.