Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto?

Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu, dlatego musi być dobrze przemyślana. Dobrym rozwiązaniem jest zakup z rynku pierwotnego, coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Jakie zalety ma zakup mieszkania od dewelopera?

Dobra lokalizacja

 

Chociaż trudno znaleźć mieszkanie w śródmieściu Wrocławia czy innego większego miasta, to niektórym deweloperom udaje się kupić grunty blisko centrum. Lokalizacja jest bardzo ważnym czynnikiem, który nierzadko kształtuje ceny nieruchomości. Wiadomo, że mieszkania w centrum Wrocławia będą droższe, niż te zlokalizowane dalej, czy całkowicie na obrzeżach miasta, niemniej jednak czasami można trafić na prawdziwą okazję. Nie każda firma deweloperska decyduje się na zbudowanie ekskluzywnych apartamentów, niekiedy są to po prostu zwykłe bloki.

Duże możliwości aranżacyjne

 

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego, otrzymuje się możliwość wykończenia wnętrz według własnego uznania. W tym wypadku niekiedy można decydować nawet o ustawieniu ścian działowych, także mieszkanie można dopasować do swoich potrzeb, stylu życia itp.

 

Lepszy dostęp do kredytu hipotecznego

 

Większość osób nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę, nawet jak ma sporo oszczędności. Wiele osób wspiera się kredytem hipotecznym – Ci którzy decydują się na zakup inwestycji takiej jak np: nowe mieszkania wrocław śródmieście są dla banków bardziej wiarygodnymi kredytobiorcami, także dużo łatwiej jest o uzyskanie dodatkowych pieniędzy na zakup nieruchomości.

 

Gwarancja jakości

 

Zazwyczaj deweloperzy dają 5 lat gwarancji na mieszkania, także jeśli zostanie wykryta jakaś usterka, firma naprawi ją wykładając na to własne pieniądze.