Jak zaaranżować ściany w mieszkaniu, by wyglądały interesująco?

kuchnia

Planując swoje mieszkanie należy zadbać nie tylko o meble, ale również o dodatki, które sprawią, że mieszkanie stanie się wyjątkowe i charakterystyczne. Jak udekorować ściany, by były ciekawe i wyglądały elegancko?

Półki i półeczki

Wybierając wyposażenie domu koniecznie należy pamiętać o dekoracji ścian. Nie ma nic nudniejszego niż białe ściany, na których nic się nie znajduje.

Półki to jeden z tych elementów wyposażenia domu, który jest nie tylko praktyczny, ale również elegancki. Warto pamiętać, że czasy, gdy półki były proste i wieszane jedna pod drugą już dawno minęły. Dziś wybieramy półki, które są prostokątne, okrągłe czy kwadratowe. Bardzo interesujące są również półki heksagonalne, które przypominają plastry miodu.

Na półkach warto ustawić rośliny, które ożywią każde wnętrze. Jest to również idealne miejsce na zdjęcia z rodzinnych wakacji czy dekoracyjne bibeloty.

Lustro – elegancki dodatek

Kompletując wyposażenie domu z Bokono warto również zwrócić uwagę na lustra ścienne. Jest to elegancki element dekoracyjny, który sprawdzi się w przedpokoju, salonie czy sypialni.

Wybierając lustra do przedpokoju warto postawić na duże modele, w których widać całą postać. Takie lustro ułatwi ubranie się. W sypialni czy pokoju dziennym można pozwolić sobie na lustra, które będą pełniły przede wszystkim funkcję dekoracyjną.

W salonie w stylu glamour świetnie będą wyglądały 3 okrągłe lustra powieszone obok siebie. Koniecznie należy wybrać modele, które mają ramy wykończone ozdobnymi kryształkami. W pokoju dziennym, który jest nowoczesny idealnie sprawdzi się lustro frezowane, bez ram. Bardzo ciekawie wyglądają lustra klejone, z których można ułożyć dowolny kształt.

Lustra mogą wyglądać wyjątkowo interesująco, gdy zdecydujemy się na model w kształcie liści monstery czy plaster miodu. Takie wyposażenie wnętrza będzie niebanalne, a mieszkanie nabierze charakterystycznego sznytu.