Jakie atuty stwarza inteligentne oświetlenie w postaci systemu led?

Energooszczędność to coraz bardziej popularny proces w gospodarstwach domowych. Rosnące rachunki za prąd skłaniają nas do poszukiwania sposobów zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Jedną z możliwości na zoptymalizowanie wysokość należności za prąd jest inteligentne oświetlenie, które nie tylko pomoże zaoszczędzić, ale także wprowadzi wygodę do naszego codziennego funkcjonowania. Czym jest i jakie atuty stwarza? Sprawdźmy.

System led jako inteligentne oświetlenie

System żarówek led uznawany jest jako inteligentne oświetlenie ze względu na kilka czynników. Po pierwsze, diody led charakteryzuje znacznie mniejszy pobór energii niż w przypadku tradycyjnych żarówek z żarnikiem, jednocześnie zapewniając wysoki stopień oświetlenia. Drugi aspekt to znacznie zwiększona żywotność diody, której praca obliczona jest na ok. 100 000 godzin, podczas gdy wytrzymałość tradycyjnej żarówki to poziom 1000-2000 godzin. Wreszcie, trzeci atut to możliwości sterowania oświetleniem, dostosowywania jego barwy oraz stopnia intensywności.

inteligentne oświetlenieMożliwości inteligentnego oświetlenia led

Jednym z najchętniej wykorzystywanych atutów, jakie cechuje inteligentne oświetlenie led, to możliwość dostosowania rodzaju oświetlenia przez ustawienie odpowiedniej temperatury barwowej światła w zależności od pory dnia. Jest to funkcja, która zapewnia olbrzymi komfort i poprawia nastrój. Rankiem, kiedy się budzimy, może nas przywitać przyjemne światło zbliżone do naturalnych promieni słonecznych cechujących się energetyką i wigorem, wieczorem z kolei, tuż przed zaśnięciem, można wykorzystać ciepłe białe światło, które wycisza i nastraja do snu.

Dowolne sterowanie

System inteligentnego oświetlenia led to także możliwość dowolnego sterowania. Jest to możliwe dzięki aplikacjom instalowanym na urządzeniu mobilnym. Pozwala to na sprawdzenie podczas nieobecności w domu czy wszystkie lampy zostały wyłączone oraz ich zgaszenie. Istnieje także możliwość uruchamiania lamp i włączania światła z poza domu. Może to być przydatne w przypadku dłuższej nieobecności. Automatyczne sterowanie światłem stwarza wrażenie obecności domowników, co odstrasza potencjalnych włamywaczy. Jest to funkcja niezwykle przydatna podczas sezonu urlopowego.