Nowoczesna żarówka g9 – czy warto?

Na półkach sklepowych znaleźć można żarówki LED o wielu różnych gwintach. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby przy wyborze źródła światła zwrócić uwagę właśnie na ten element. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które poszukują podstawowej wiedzy na temat gwintów i żarówek g9.

Czym tak naprawdę jest żarówka g9?

Żarówka g9 (zobacz) to nie tylko rodzaj światła, ale również rodzaj oprawy oświetleniowej, która posiada charakterystyczny gwint g9. Żarówka LED g9 emituje światło o ciepłej i zimnej barwie. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się żarówki halogenowe, które można bez problemu wykorzystać w sufitach podwieszanych i w popularnym oświetleniu meblowym. Energooszczędne żarówki LED posiadają szeroki kąt świecenia. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać białe albo zimne światło. Żarówki LED nawet na maksymalnej mocy zużywają bardzo niewiele energii elektrycznej.

Ile kosztuje oryginalna żarówka g9?

Cena żarówek g9 wbrew pozorom nie jest dość wysoka i wynosi od kilku do kilkunastu złotych. Koszt uzależniony jest nie tylko od mocy żarówki, ale również od renomy producenta. Jak łatwo się domyślić najbezpieczniej inwestować w produkty od sprawdzonych producentów. Tylko w ten sposób mamy 100% pewność, że w nasze ręce trafi produkt bezpieczny i w 100% odporny na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Oprawy z żarówkami g9 mają dłuższą trwałość.

Do jakich lamp pasują żarówki z gwintem g9?

Gwint g9 LED ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też żarówka g9 doskonale sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Popularny gwint g9 bez problemu pasuje do większości lamp sufitowych i kinkietów. Do pracy najlepiej sprawdzą się żarówki, które emitują białe światło. Jest to dobry wybór dla osób, które planują zakup niewielkich żyrandoli dekoracyjnych, gdzie z wiadomych przyczyn nie można pozwolić sobie na montaż większych żarówek. Warto wspomnieć także o tym, że producenci oferują żarówki w wielu różnych barwach.

Dlaczego warto?

Gwinty g9 można podłączyć wyłącznie do zasilania sieciowego o napięciu 230 volt. Olbrzymia popularność wynika z niespotykanej trwałości. Żywotność żarówek LED jest nawet dziesięciokrotnie dłuższa od zwykłych żarówek. Diody LED nie będą nagrzewać się nawet po 10 godzinach pracy. Godne uwagi są nowoczesne żarówki LED g9 z ceramicznym trzonkiem. Wynika to oczywiście z tego, że trzonek ceramiczny jest znacznie trwalszy od metalowego odpowiednika.