Deweloper pomoże w kupnie mieszkania na kredyt

Tylko niektórzy kupujący mogą pozwolić sobie na nabycie mieszkania za gotówkę. Brak pełnej sumy nie oznacza jednak, że nie można spełnić swojego marzenia o własnym „M”. Rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. W jego uzyskaniu może pomóc deweloper.

Koszt kupna własnego mieszkania na rynku pierwotnym wynosi najczęściej od około 200 do nawet 500 tysięcy złotych. To spora suma, dlatego też w wielu przypadkach jest ono finansowane z użyciem kredytu hipotecznego.

Sprzedaż mieszkań i doradztwo kredytowe w jednym biurze
W biurze firmy deweloperskiej można zapoznać się bliżej z jego ofertą oraz zawrzeć stosowne umowy. Dodatkowo, można otrzymać tam pełne wsparcie przy wyborze odpowiedniej oferty kredytowej.

Dzisiaj niemalże każde biuro sprzedaży nowych mieszkań może zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie przy wyborze najlepszego kredytu hipotecznego na zakup lokalu znajdującego się w ofercie.

Pracownik biura może wówczas wykonać badanie zdolności kredytowej klienta oraz przeprowadzić symulację kredytu w wielu bankach, aby dowiedzieć się, który z nich może zaproponować najniższe koszty oraz najlepsze warunki przy zakupie wymarzonego „M”.

Warunki niezbędne do uzyskania kredytu na mieszkanie:

  • właściwa zdolność kredytowa
  • zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji
  • zawarcie umowy deweloperskiej
  • złożenie wniosku o przyznanie kredytu mieszkaniowego

Deweloper pomoże w wyborze najlepszego kredytu

Kredyty hipoteczne to pełna gama ofert. Właśnie dlatego nigdy nie warto decydować się na pierwszą znalezioną ofertę. Różnice w kosztach mogą być naprawdę duże.

Dzięki pomocy sprzedawcy planujący zakupienie własnego mieszkania mogą wybrać dla siebie taką ofertę, która będzie najtańsza i spełni wszystkie ich wymagania. Zatem nie trzeba wtedy udawać się osobno do biura doradcy kredytowego – taką samą pomoc można otrzymać w biurze firmy.

Dodatkowo, jeśli okaże się, że zdolność kredytowa nie jest wystarczająca do kupna określonego lokalu, deweloper może zasugerować takie, które będzie możliwe do nabycia na kredyt.