Na co zwracać uwagę wybierając mieszkanie na nowym osiedlu od dewelopera

Deweloperzy w Krakowie mają pełne ręce roboty. To miasto rozwija się tak prężnie, jak żadne inne na południu Polski. Stosunkowo blisko leży Rzeszów, a bardzo blisko Katowice, jednak to miasta w aspekcie rozwoju infrastruktury i budownictwa, za Krakowem zostają bardzo daleko w tyle. Mnóstwo ludzi kupuje mieszkania w Krakowie, zarówno takie z rynku wtórnego, jak też z rynku pierwotnego – np. inwestycja deweloperska Lokum Vista Kraków. Każdy deweloper w Krakowie dokłada wszelkich starań, aby budowane przez niego osiedla były atrakcyjne. Z pewnością jednak nie wszystkie takie są. Na co zwracać uwagę, kiedy wybiera się mieszkanie na nowym osiedlu?

Nowe osiedla, które budują deweloperzy w Krakowie

Najważniejszy aspekt to łatwość w komunikowaniu się z centrum miasta. Niektóre części Krakowa są wyjątkowo zakorkowane, inne zaś charakteryzują się takim położeniem, że do centrum, gdzie większość osób spieszy do pracy albo na studia, jest naprawdę dobry dojazd. Warto dowiedzieć się, czy w okolicy jest jakaś linia tramwajowa, albo czy jest w planach, co w przyszłości wpłynie na zwiększenie atrakcyjności konkretnej lokalizacji.

Punkty usługowe

Ważne, aby na nowym osiedlu zaplanowano pojawienie się różnego rodzaju punktów usługowych. Oczywiście wszystko będzie  uzależnione od zainteresowania potencjalnych inwestorów, którzy będą chcieli założyć swoje działalności na danym osiedlu, warto jednak zapytać w biurze dewelopera o to, czy na osiedlu planowane są lokale do wynajęcia. To ważne, aby w pobliżu domu mieć pocztę albo zakład fryzjerski, ale jeszcze ważniejsza jest bliskość na przykład sklepu warzywnego albo przychodni zdrowia.

Atrakcyjne otoczenie

Warto dowiedzieć się również, jak będzie zagospodarowany obszarów wokół budynków mieszkalnych. Czyta deweloper zadba o to, aby znalazły się tam jakieś przyjemne skwerki, na których można posiedzieć na ławce. Poza tym dobrze jest rozważyć kupno mieszkania w takiej części miasta, w której w okolicy znajduje się jakiś las albo park.