Czy warto kupić klosze do lamp?

Jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów jakie stosowane są we wnętrzach jest szkło. Klosze do lamp pasują do praktycznie każdego pomieszczenia, nie ma przy tym znaczenia, czy jest wykończone w stylu retro, czy może nowoczesnym.

Wybór kloszy

Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego każdy powinien dopasować coś do swoich preferencji. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza lampy wiszące oraz szklane lampy stołowe. Szklane lampy wiszące potrafią dać niezapomniane efekty świetlne. W sprzedaży dostępne są nawet klosze w postaci stożka, które można kupić w wielu odcieniach. Po włączeniu światła nawet prosty klosz wygląda cudownie i wyróżnia się na tle innych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że promienie żarówki są przepuszczane przez szkło, co powoduje, że nadany im zostanie łagodniejszy charakter. Piękne wzory na ścianach powstaną, jeżeli zostanie dobrany klosz z załamaniami wykonany przez doświadczoną osobę. Ciepły i przytulny kolor światła można uzyskać dzięki zastosowaniu miodowego klosza. Jeżeli głównym celem jest ochłodzenie aranżacji to dobrze jest użyć koloru niebieskiego. Ciekawą alternatywą jest wybór kloszy w kilku odcieniach. Warto do nich zakupić żarówki o słabszej mocy, których zadaniem jest tylko lekkie rozświetlenie kloszy, a nie rozświetlenie całego mieszkania. Jest to więc idealny sposób, żeby zamontować w sypialni nastrojowe oświetlenie.

Zalety szklanych kloszy

Dużą zaletą szklanych kloszy jest fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Oczywiście nie trzeba ich demontować podczas sprzątania, ponieważ wystarczające będzie odkurzenie ich raz na jakiś czas i przetarcie miękką ściereczką. W przypadku lamp z abażurami materiałowymi czyszczenie jest znacznie trudniejsze. Należy też pamiętać, że szklane klosze do lamp (więcej) są również niezwykle uniwersalne. W sprzedaży można spotkać ponadczasowe i eleganckie modele, które cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem. Taki zakup z pewnością posłuży na długie lata i jest inwestycją w przyszłość. Niektóre osoby mają opory, ponieważ boją się, że stłuczą szkło. Warto jednak pomyśleć ile szklanych przedmiotów używamy na co dzień. Ciężko stłuc coś co wisi bezpośrednio nad głową. Szklane klosze są odpowiednio pakowane, żeby mogły bez żadnego problemu dotrzeć do klienta w całości. Producenci, żeby właściwie zabezpieczyć przesyłkę dodają również przekładki tekturowe, które są poukrywane w opakowaniach styropianowych. Oczywiście bezpieczniej jest je odebrać samemu, ale niestety nie zawsze mamy na to tyle czasu, więc czasami trzeba skorzystać z przesyłki.