Mała działka, mały dom, małe koszty

W przypadku małej działki też istnieje możliwość wybudowania na niej funkcjonalnego i ergonomicznego domu. Można wybrać najtańszy dom w budowie do 100m, dopasowując projekt do swoich indywidualnych potrzeb. Mały dom ma wiele zalet, o czym przekonało się już tysiące osób. Dla niektórych osób jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, a dla innych długoterminowa inwestycja.

Jakie zalety mają projekty domów tanich w budowie do 80m2?

projekt-domu-malutki_dr-s

Jeśli nie chcemy nadwyrężać budżetu czy też mamy ograniczony budżet, warto wybrać projekt domu do 100m tani w budowie. Bardzo często jest tak, że w projektach dotyczących domów z większym metrażem znajdują się pomieszczenia niebędące absolutnie niezbędnymi. Należy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście konieczne są komuś ogromne pokoje? Samo ich zaaranżowanie i wyposażenie wiąże się z wysokimi kosztami. Bez tego będą wydawały się puste i surowe.

• Podstawową zaletą małych domów jest to, że ich koszty eksploatacyjne są dużo niższe niż w przypadku tych o średnim czy dużym metrażu.
• Małe domy są dużo tańsze w budowie. Do ich powstania nie potrzeba aż tak wielu materiałów budowlanych, wykończeniowych. Wszystkie prace przebiegają sprawniej, czyli szybciej, a więc nie trzeba ponosić aż tak dużych kosztów na ekipę budowlaną.
• Przy małej powierzchni domu dużo taniej i szybciej jest nagrzać wszystkie pomieszczenia. Mniej jest też potrzebnej energii do oświetlenia wnętrz, co oczywiście przekłada się na mniejsze rachunki.
• Małe domy mogą być jak najbardziej komfortowe nawet w przypadku rodziny z dziećmi. Można mieć pewność co do tego, że we wnętrzach znajdzie się wszystko, co niezbędne do komfortowego funkcjonowania na co dzień. Pomieszczenia będą miały odpowiednie wymiary, a ich rozstaw będzie dobrze przemyślany.
• Domy parterowe zajmują wiejącej miejsca niż te z poddaszem, ale nie ma w ich przypadku schodów.