Czy znasz już plusy domu na wąską działkę z garażem?

Trudno byłoby sobie wyobrazić posiadanie własnego domu bez garażu. Pozostawianie samochodu pod gołym niebem, gdzie narażony jest na działanie wielorakich czynników atmosferycznych, zniszczenie czy kradzież nie wróży niczego dobrego. Dużo lepiej będzie zdecydować się na dom na wąską działkę z garażem. Rozwiązanie to ma wiele zalet, o czym szybko można się przekonać.

Projekty domów na wąską działkę z garażem – poznaj zalety tego rozwiązania

Osoby zastanawiające się nad wybudowaniem domu czy zakupem gotowego, powinny zwrócić uwagę na to, czy posiada on garaż. Zawsze można oczywiście zdecydować się na postawienie wolnostojącego garażu, ale dużo więcej zalet ma projekt domu na wąską działkę z garażem – sprawdź na stronie domywstylu.pl. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie zimą. Znika problem z zamarzniętymi szybami, z których najpierw trzeba zeskrobać szron, oczyścić karoserię ze śniegu. Można wrócić z pracy czy z zakupów, wjechać od razu do garażu i wnieść zakupy, bez narażania się na zimno czy opady. Wszystko wypakowywane jest samochodu pod zadaszeniem, blisko spiżarni czy pomieszczenia gospodarczego. Zawsze można wsiąść i wysiąść z samochodu w komfortowej temperaturze. Wystarczy otworzyć bramę garażową, wjechać/wyjechać, po czym zamknąć ją za sobą. Jeszcze większy komfort użytkowania daje automatycznie otwierająca i zamykająca się brama, sterowana pilotem.

Co z wadami?

Pomimo wielu zalet garaż zespolony z domem ma pewne minusy. Zanim wobec tego wybierzemy projekt domu z takim rozwiązaniem, należy się z nimi zapoznać. Minusem dla wielu osób jest możliwość przedostawania się do wnętrza domu brzydkich zapachów spalinowych. Można uniknąć tego problemu, inwestując w dobrej jakości, szczelne drzwi – zarówno do garażu, jak i do części mieszkalnej. Taka podwójna bariera skutecznie pełni swoją funkcję. Niektórzy mają też tendencję do robienia z przydomowego garażu graciarni, jeśli projekt domu nie uwzględnia żadnych pomieszczeń gospodarczych.