O czym pamiętać w przypadku domu z garażem dwustanowiskowym?

Coraz więcej osób stać jest na posiadanie własnego samochodu, przez co dwa pojazdy w jednej rodzinie stały się czymś powszechnym. Jednostanowiskowy garaż okazuje się być wówczas niewystarczający do ich zaparkowania. Co jednak zrobić, gdy trzeba liczyć się z ograniczoną powierzchnią do zagospodarowania? Korzystnym rozwiązaniem będzie dom z garażem dwustanowiskowym na wąską działkę. Zyskujemy dodatkową powierzchnię, którą można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko jako tradycyjny garaż.

Praktyczne rozwiązanie – dom na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym

Trudno jest obecnie wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez samochodu, którym można dotrzeć do wyznaczonego miejsca szybko i bez większych problemów. Bycie niezależnym od innych wiąże się z wieloma zaletami. Jeden samochód coraz częściej nie wystarcza i każdy ma swój własny. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nie stał na otwartej przestrzeni, gdzie będzie narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne i kradzież, należy zadbać o odpowiednio zabezpieczone miejsce do parkowania. Jeśli mamy w planach budowę swoich wymarzonych czterech kątów i musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami odnoście dostępnej przestrzeni, warto rozważyć projekt domu na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym – https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke-z-garazem-dwustanowiskowym,lista/. Jest to praktyczne rozwiązanie nawet dla kilkuosobowej rodziny z dziećmi.

• Garaż dwustanowiskowy powinien mieć powierzchnię co najmniej 30 m kw., dzięki czemu możliwe będzie swobodne pomieszczenie dwóch średniej wielkości aut.
• Określając metraż garażu, zawsze warto dołożyć do potrzebnej powierzchni kilka merów kwadratowych więcej, aby możliwe było wyposażenie pomieszczenia praktyczne półki czy szafy po bokach. Dodatkowa wolna strefa przyda się tez do tego, aby móc otwierać szeroko drzwi, bez martwienia się o porysowanie karoserii auta.
• Najczęściej wybieranym typem bramy do garaży dwustanowiskowych są modele segmentowe. Można wybrać dwie pojedyncze bramy lub zdecydować się na jedną podwójną.