Jakie lampy w pokoju dziecka są niezbędne?

Dekoracyjny charakter oświetlenie w pokoju dziecięcym jest niezbędny. Aranżując przestrzeń naszego malucha należy pogodzić wesoły, radosny wygląd z praktycznym zastosowaniem lampek. Jakie lampki wybrać do pokoju dziecka, by światło było odpowiednie do zabawy i odpoczynku?

Lampy wiszące

Wiszące lampy do pokoju dziecięcego (tutaj) są niezbędne. Jest to najlepsze źródło światła, które rozjaśnia całą przestrzeń.

Żyrandole są wykorzystywane, gdy dzieci się bawią, spotykają z kolegami czy sprzątają. Jest to światło, którego zadaniem jest oświetlenie dokładnie każdego miejsca w pomieszczeniu. Warto wybrać żyrandol, który ma regulacje natężenia światła. Dzięki temu wieczorem pokój może być tylko delikatnie rozjaśniony.

Wybierając lampy do pokoju dziecięcego nie można zapomnieć o funkcji dekoracyjnej. Producenci oświetlenia dają dzieciom ogromny wybór. W pokoju maluchów sprawdzą się żyrandole, których kształty przypominają bajkowe postaci.

Ciekawym pomysłem jest założenie kolorowych plafonów. Wybierając kilka plafonów można stworzyć interesująca kompozycję. Motyle, chmurki czy dinozaury na suficie wyglądają obłędnie.

Kinkiety – spokojny sen

W pokoju każdego malucha na ścianie powinno wisieć delikatne oświetlenie. Dlaczego?

Maluchy często mają bardzo bujną wyobraźnię. Potwory, które pojawiają się po zgaszeniu światła mogą być bardzo groźne. Ścienne lampy do pokoju dziecięcego potrafią je skutecznie odstraszyć. Trzeba jedynie pamiętać, by lampy miały subtelne światło.

Wybierając ścienne lampy do pokoju dziecka warto również zwrócić uwagę na lampy z czujnikiem ruchu. Maluch, który wstanie w nocy do łazienki automatycznie włączy światło. Jest to duże ułatwienie dla małych dzieci, dla których znalezienie włącznika w nocnych ciemnościach może okazać się dużym wyzwaniem.

Lampki stołowe – niebanalna dekoracja

W pokoju dziecka nie może zabraknąć lampek stołowych, które ustawimy na komodzie, półkach z książkami czy nocnej szafeczce. Wybierając stołowe lampy do pokoju dziecięcego warto skoncentrować się na ustawieniu ich w różnych miejscach pokoju. Dzięki temu uzyskamy delikatne punkty świetle w różnych częściach wnętrza. Dziecko, które ma tak oświetlony pokój będzie czuło się bezpieczne.

Stołowe lampy do pokoju dziecka to również bardzo ciekawa dekoracja. Króliczki, misie oraz grzybki sprawią, że pokój naszej pociechy będzie wyglądał radośnie i niebanalnie. Wybierając lampki z kloszem warto poszukać egzemplarzy, których podstawy wyglądają interesująco. Statek piracki, lokomotywa czy śpiący piesek to elegancka ozdoba półki.