Bogactwo płytek heksagonalnych

kafelki w formie heksagonów

Każdy, kto kiedykolwiek widział te charakterystyczne płytki skojarzy je z dawnymi parkietami, jakie dumnie prezentowały się w bogatych posiadłościach dworskich. Z racji swojej ceny i dużo mniejszej dostępności w stosunku do innych rodzajów płytek wciąż kojarzą się z luksusem i bogactwem, jakie było udziałem pałaców i domów szlachty. Często nazywane plastrami miodu ze względu na swój charakterystyczny kształt, świetnie prezentują się zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Wielkość heksagonów

Płytki heksagonalne oferowane są w różnych wymiarach, które w zależności od potrzeb nadają się do innych aranżacji. Drobne heksagony można układać komponując przepiękne mozaiki zarówno w łazienkach – komponując oryginalne ściany, jak i na podłogach kuchennych zaznaczając oryginalność, jak i klasykę pomieszczenia. Niewielkich rozmiarów heksagony z Home100 zastosowane na podłodze w salonie stworzą przepiękny, precyzyjnie wykonany parkiet, który sprowadzi do pomieszczenia odrobinę luksusu.

Drobne płytki sprzedawane są jako większe elementy dzięki ułożeniu ich na specjalnych siatkach ułatwiających układanie

Duże heksagonalne płytki znajdują zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie z powodzeniem podkreślają kubaturę wnętrza.

Efekt trójwymiaru

Jeżeli na ścianie zostaną ułożone płytki w trzech odcieniach jednego koloru uzyska się niezwykle korzystne wrażenie przestrzenności, a pomieszczenie będzie wydawało się zdecydowanie większe, niż faktyczne jest. Heksagony ze wzorem z trzech rombów, z których każdy ma inny kolor stworzą na ścianie trójwymiarową kompozycję przywodzącą na myśl niekończące się schody.

Luksus w płytce

Zastosowanie heksagonów w rozsądnych ilościach, ale w widocznych miejscach da poczucie luksusu, a taka namiastka bogactwa sprawia, że własny dom staje się nagle niezwykle ciekawy.