Płytki gresowe – czy warto?

Jeszcze kilka lat temu płytki gresowe kojarzyły się z płytkami ceramicznym w nieciekawych kolorach. I nic dziwnego…

W korytarzach i na tarasie

gres spotkamy na podłodze

Gres techniczny jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony do pomieszczeń, które są intensywnie użytkowane. Względy estetyczne w tym przepadku mają drugorzędne znaczenie.

Gres techniczny często układamy na przykład w korytarzach, w pomieszczeniach piwnicznych, a nawet na tarasach. Ten rodzaj płytek jest wyjątkowo odporny na działanie różnych czynników atmosferycznych. Nie straszny im największy mróz czy jesienne słoty.

Piękne płytki gresowe

Ale to nie oznacza, że wszystkie gresy są nieciekawe wizualnie. Wystarczy, że wybierzemy gres szkliwiony. Takie płytki znajdziemy w wielu różnych kolorach i wzorach. Dlatego bardzo chętnie układamy go w pomieszczeniach, takich jak łazienka czy kuchnia.

Nowoczesne kafle z gresu są bardzo efektowne. Mogą imitować praktycznie każdy deseń, na przykład mozaikę, kamienie czy drewniany parkiet. Dzięki takiemu dużemu wyborowi możemy stworzyć łazienkę naszych marzeń. Ogranicza nas tylko nasza fantazja oraz zasobność konta bankowego.

Wybierając płytki kierujmy się nie tylko naszym gustem. Wzór powinien być dopasowany do wielkości naszej łazienki czy kuchni. Pod uwagę musimy też wziąć meble i kolor ścian. Muszą one stanowić spójną całość.

Płytki wybierajmy rozsądnie. Ekstrawagancki wzór może być kuszący, ale może też szybko nam się znudzić. A remonty łazienek czy kuchni robimy raczej rzadko. Dlatego zastanówmy się przynajmniej dwa razy. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości poprośmy o pomoc fachowca, który nam dobrze doradzi.