Na jaki rodzaj płytek do przedpokoju się zdecydować?

Podłoga na korytarzu nie może zostać wykończona byle czym. Do wyboru jest wiele materiałów wykończeniowych, a jednym z najpopularniejszych są płytki. Należy pamiętać o tym, że podłoga powinna być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim trwała. Wiele osób poświęca mało uwagi na aranżację korytarza, a jest to przecież pewnego rodzaju wizytówka całego domu. Wybór odpowiedniego materiału podłogowego ma duże znaczenie. W przypadku słabej jakości szybko pojawia się nieestetyczne zarysowania, plamy i przetarcia.

Płytki do przedpokoju – jaki materiał?

Dobrej jakości płytki na korytarz posłużą nam przez wiele lat i przez cały ten czas będą się ładnie prezentowały. Oczywiście konieczne jest wybranie takich, które zostały wykonane z trwałego materiału. Nie może on być podatny na działanie wilgoci. Zwykle przed drzwiami układa się wycieraczkę czy chodnik, które mają chronić posadzkę przed bezpośrednim kontaktem z wodą i brudem, ale nie jest to wystarczająca ochrona. Panele podłogowe niezbyt dobrze sprawdzają się na korytarzu. Dużo lepsze są płytki do przedpokoju, szczególnie te wykonane z terakoty i gresu – home100.pl/plytki-do-przedpokoju. W przypadku płytek z terakoty można liczyć na wiele kolorów do wyboru, co daje duże możliwości aranżacyjne. Płytki te różnią się też kształtem i rozmiarem. Na korzyść terakoty przemawia jej twardość i odporność na ścieranie. Nie ma żadnych problemów z utrzymaniem jej w czystości. Do zalet zaliczyć można także małą nasiąkliwość, co w przypadku płytek na korytarza ma bardzo duże znaczenie.

A może gres?

Jeśli nie płytki z terakoty, to do wyłożenia posadzki na korytarzu świetnie posłużą te gresowe. Wyglądają bardzo estetycznie i dodatkowo są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż terakota. Należy pamiętać o tym, że płytki gresowe dostępne są w wielu wariantach i przed zdecydowaniem się na konkretny rodzaj, należy zapoznać się z ich właściwościami. Jeśli komuś marzy się drewniana podłoga na korytarzu, to może zdecydować się na płytki podłogowe drewnopodobne, które świetnie imitują ten naturalny materiał. Są też płytki przypominający kamień czy beton.