Farba tablicowa we wnętrzach. Jak można ją wykorzystać?

Matowa farba, która jest odporna na ścieranie i wodę, może posłużyć jak tablica szkolna. Dzisiaj malowanie tablicówką jest bardzo popularne. To interesujący dodatek do wielu wnętrz, który nadaje im oryginalny, niecodzienny charakter.

Farba jak tablica

Od paru sezonów farba tablicowa to prawdziwy hit. Pomalowana nią nawierzchnia pozwala na pisanie po niej kredą lub markerami kredowymi.

Primacol-FARBA-DO-TABLIC

Taki efekt uzyskuje się przez specjalny skład farby. Tworzy ona matowe, mocno kryjące nawierzchnie, a także jest odporna na wodę, ścieranie i szorowanie. W sprzedaży dostępna jest też farba tablicówka z dodatkiem drobinek magnetycznych – wtedy może służyć również jak tablica magnetyczna.

Różne kolory do wyboru

Dla produktu takiego jak farba tablicowa kolory oferowane przez producentów to nie tylko czerń. Dostępne są także farby w barwach:

  • szara,
  • biała,
  • zielona,
  • różowa,
  • niebieska,
  • pomarańczowa.

Różne kolory farb tablicowych to sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji – wystarczy puścić wodze wyobraźni, by uzyskać zachwycający efekt.

Nie tylko na ściany

Najczęściej farbą tablicową wykańcza się ściany, na przykład w pokoju dziecięcym, kuchni czy w przedpokoju. Wtedy ściana może służyć jako miejsce do zapisywania notatek – listy zakupów, ważnych spraw. Także świetnie nadaje się jako miejsce twórczości – dzięki kolorowym kredom można tworzyć na niej różne malunki. Na pewno przypadnie do gustu dzieciom!

To jednak jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie daje zastosowanie tej farby. Również może być ona używana do pomalowania drzwi albo mebli, a nawet przedmiotów, na przykład doniczek na kwiaty, pojemników do przechowywania.

Wobec tego dzięki tablicowej farbie można tworzyć oryginalne przestrzenie w nowoczesnym stylu, które jednocześnie będą pełniły zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną funkcję.