Lampy ścienne – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Lampy ścienne coraz częściej można zobaczyć w modnych, nowoczesnych wnętrzach. Wiele osób decyduje się na nie, gdyż wprowadzają wyjątkowy, ciepły klimat do pomieszczeń, które dzięki nim są również odpowiednio oświetlone. Jakie kinkiety są więc obecnie na topie? Na co najczęściej decydują się klienci, którzy chcą ozdobić i unowocześnić swoje wnętrza? Poniżej kilka cennych wskazówek.

To jest teraz modne

W sklepach internetowych oraz stacjonarnych można znaleźć sporo rozmaitych lamp ściennych w bardzo przystępnych cenach. Klienci najczęściej decydują się jednak na proste, minimalistyczne modele w stonowanych kolorach, które można dopasować tak naprawdę do każdej aranżacji wnętrza. Wielu z nich chętnie więc montuje je w swoich salonach, sypialniach, korytarzach, kuchniach oraz w łazienkach. Prosty, efektowny kinkiet jest bowiem niezastąpiony tam, gdzie chce się podkreślić klimat danego miejsca oraz gdzie potrzebne są praktyczne, eleganckie dodatki.

Gdzie najczęściej klienci montują lampy ścienne?

Lampy ścienne pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, są ekonomiczne, niewiele kosztują i co najważniejsze, są bardzo ozdobne. Warto postawić na kilka takich lamp ściennych w swoich pomieszczeniach, by dostrzec, jak ten niewielki gabarytowo element szybko odmieni ściany oraz nada pomieszczeniom wyjątkowego uroku i szyku. Lampy ścienne (zobacz) (nawet niewielkie i proste) idealne pasują do sypialni nad łóżko, do korytarza, do łazienki przy lustrze lub przy wannie, do salonu nad kanapę oraz do jadalni i kuchni. Dzięki temu, że w sklepach jest tak różnorodny wybór lamp, klienci bez problemu dopasują konkretne wzory do swoich aranżacji. Producenci również wychodząc klientom naprzeciw tworzą lampy w każdym stylu. W dobrych sklepach można więc znaleźć kinkiety w stylu glamour, w stylu skandynawskim, rustykalnym, boho, a nawet loftowym i nowojorskim.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Większość osób zdecydowanie największą wagę przykuwa do wyglądu konkretnych lamp. Mało kto na zakupach prosi sprzedawców o specyfikację konkretnych produktów oraz o dokładne określenie, z czego dane modele są wykonane, ile prądu zużywają oraz, jakie dokładnie funkcje posiadają. To błąd, gdyż te aspekty są niezwykle ważne, szczególnie wtedy, gdy klienci chcą mieć lampy, które posłużą im przez wiele lat (a nie tylko przed krótki czas). Warto więc dobrze się przyjrzeć kinkietom, które chce się kupić, by mieć pewność, że dana lampa będzie trwała, niezawodna i bezpieczna. Oczywiście jej design jest również ważny.